Yazı Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 14:56
 
MEMLEKETİME BAHAR GELMİŞ HER TARAF YEŞİLENMİŞ. BİR TARAFTA KORONA
Cengiz Velioğlu
cengizvelioglu3@gmail.com
 
 

 

Memleketime Bahar Gelmiş Her Tarafı Yeşillenmiş. Bir yanımız Korona bir yanımız bahar, Baharın gelmesiyle beraber, korona ile yaşamayı öğrenmeliyiz. Aynı zamanda hayata olumlu bakıp yaşamaya devam etmeliyiz. Tedbiride elden bırakmamalıyız.

Ülke ve coğrafya olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Covit-19 devam ediyor, aşılama çalışmaları henüz istenilen seviyeye ulaşmadı, yasakların gevşetilmesi ile birlikte üçüncü dalga kuvvetli bir şekilde hissediliyor. Korona ekonomi ve sosyal hayat üzerindeki etkilerini de herkes belli ölçülerde hissediyor. İşte bütün bunlara karşın en büyük silahımız maske, sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerinin yanı sıra içimizdeki umudumuz olmalı. İnsanoğlu adaptasyon yeteneği en kuvvetli olan canlı ve bunu sağlayan faktörlerden birisi de hiç şüphesiz geleceğe güzel bakma, umutlu olma, umudunu koruma yeteneğidir. Umut insanı yaşatır, hayata pozitif bakmamızı sağlar.

Yaşadığımız bölge, doğu Anadolu, iklimi sert insanı mert olarak biliniyor, kendi adıma umutlu bir şekilde bakıyorum hayata, herkesinde de öyle bakmasını istiyorum. Hiç unutmayacağımız, güzelliklerle dolu bir Bahar diliyorum hepimiz için. Korona artık yavaşça kontrol altına alınsın, hayatımız biraz daha normale dönsün, sevdiklerimizle daha rahat görüşelim, yapmak isteyip ertelediğimiz şeylere başlayalım. İleride bir gün geriye dönüp baktığımızda güzel hatırlayalım bu nedenlerle 2021 Bahar mevsiminde Yaşanan zorluklar yavaş yavaş geride kalsın, pozitif bakalım geleceğe, umudumuzu asla yitirmeyelim.

Baharın gelmesiyle beraber içimizde her gün gülümseyerek açan çiçekler olsun. Her yere baktığımızda gördüğümüz ilkbahar çiçeklerini içimizde de hissedelim. Bu mevsimde ağaçların çiçek açmasını izler gibi güzel değişimler girsin hayatımıza. Ayrıca kendi değerimizi ve hayatın değerini daha çok bilmeye başladığımız bir dönemin başlangıcı olsun bu bahar.

Adilcevaz’da Doğa kendini yenilemeye başlıyor baharla birlikte, bizler için de başlasın yenilenme ve değişim her alanda.

Bir tür bahar temizliği de yapalım, bize bir katkısı olmayan olumsuz düşünce ve beklentilerimizle vedalaşalım. İnsan istediğini değil, beklediğini, umduğunu elde eder, güzel şeyler bekleyelim hayattan. Negatif insanları hayatımızdan çıkaralım. Bizi mutsuz eden şeylerle vedalaşalım, mutlu edebilecek şeylere de daha çok yer açalım hayatımızda. Her şeyi yapmaya çalışmaktan vazgeçelim, bize ve çevremize iyi gelen şeylere öncelik vermeye bakalım. Sağlıcakla kalın...

 
Etiketler: MEMLEKETİME, BAHAR, GELMİŞ, HER, TARAF, YEŞİLENMİŞ., BİR, TARAFTA, KORONA,
Yorumlar
Haber Yazılımı