Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 18:29
 
Kavuştuk Köyü Ortaokulu’nda TÜBİTAK’ın Katkılarıyla Hazırlanan ‘Bilim Fuarı'nın Açılışı Yapıldı.
Kavuştuk Köyü Ortaokulu’nda TÜBİTAK’ın Katkılarıyla Hazırlanan ‘Bilim Fuarı'nın Açılışı Yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Kavuştuk Köyü Ortaokulu’nda TÜBİTAK’ın Katkılarıyla Hazırlanan ‘Bilim Fuarı'nın Açılışı Yapıldı.

 

Bitlis’in Adilcevaz ilçesi kavuştuk köyü Ortaokulu’nda TÜBİTAK’ın katkılarıyla hazırlanan ‘Bilim Fuarı’nın açılışı yapıldı.

 

Okul öğretmenleri ve öğrencileri TÜBİTAK tarafından desteklenen proje kapsamında ortaya koydukları değişik alanlardaki projelerini sergilediler. Kavuştuk köyü Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK Bilim Fuarı Destekleme ve inceleme Programına Kaymakamımız Sayın Tunahan Çil, Cumhuriyet Başsavcımız Sayın M. Akif Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yavuz Beşkardeş, Türk Kızılay Adilcevaz şube Başkanı Çağlar Toğal  eşlik etti.

 

İlçe Kaymakamı Tunahan Çil; “Tübitak katkıları ile hazırlanan projelerin öğretmen ve öğrencilerin araştırmaları üzerinde büyük ivme kazandıracağına inandığını söyledi. Öğrencilerin hazırladığı projeler ile yakından ilgilenen Kaymakam Çil, bu tür etkinliklerin çocukların gelişime katkı sağladığına değinerek, "Böyle etkinliklerin yapılması öğrenciler üzerinde bilimin geliştirilmesinin amaçlarından biridir. Öğrencilerimizin böyle güzel yetenekler sergilemesini çok yararlı buluyorum. Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıya ve heyecanlarına baktığımız zaman böyle etkinliklerin amacına ulaştıklarını görüyoruz. Bu tür etkinlikleri çok önemsiyoruz ve devam etmesini temenni ediyorum" dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yavuz Beşkardeş;” TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ile öğrencilere soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması, farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatı sunması, bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin kazandırılması, takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanmasını amaçlayoruz dedi.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Kavuştuk, Köyü, Ortaokulu’nda, TÜBİTAK’ın, Katkılarıyla, Hazırlanan, ‘Bilim, Fuarı'nın, Açılışı, Yapıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı