Haber Detayı
26 Nisan 2021 - Pazartesi 14:46
 
BİLKON KONFEDERASYONU KURULDU
BİLKON KONFEDERASYONU KURULDU
GÜNDEM Haberi
BİLKON KONFEDERASYONU KURULDU

Merkezi İstanbul’da bulunan ve birçok dernekten oluşan 4 Federasyonun birleşmesi ile kurulan Konfederasyonda, BİLKON Kurucu Başkanı Selim Korkmaz, Mutki Federasyon Başkanı Ferhat Bulut, Tatvan-Hizan Federasyonu Başkanı Hikmet Durdu ve Adilcevaz Federasyonu Başkanı Necati Göksoy himayelerinde kuruldu.

 

BİLKON Yönetim Kurulu  Başkanı Selim Korkmaz yaptığı açıklamasında, yoğun bir gayretle sürdürdüğümüz konfederasyon çalışmamızı nihayete erdirmiş bulunmaktayız. Kısa adı BİLKON olan Bitlis Konfederasyon’umuz ile Bitlis ilimize ve ilimiz dışında bulunan hemşerilerimize katkıda bulunmak düsturuyla hizmetlerimize başlıyoruz.

Bu süreçte emeği geçen kurucu federasyonlarımız olan Mutki Federasyonu, Tatvan-Hizan Federasyonu ve Adilcevaz Federasyonumuza, Bitlis Platformu Yönetim Kurulu Üyelerimize, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Üyelerimize ve konfederasyon kurucu üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Gerçekleştireceğimiz bu hizmet yolunda Rabbimden hayırlı çalışmalar yapmayı nasip etmesini diliyorum dedi.

 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: BİLKON, KONFEDERASYONU, KURULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı