Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 00:12
 
AK Parti'li Taşar'dan Berat Kandili Mesajı
AK Parti'li Taşar'dan Berat Kandili Mesajı
EĞİTİM Haberi
AK Parti'li Taşar'dan Berat Kandili Mesajı

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Berat gecesinin; Kur'an-ı Kerim'in Levh-i Mahfûz'dan Dünya semasına toptan indirildiği gece olduğunu ifade eden Taşar, yıl içinde gerçekleşecek önemli hadiselerin de bu gecede yazıldığını aktardı.

 

Kandillerde kulluk bilinciyle Rabb'in sonsuz af ve mağfiretine sığındıklarını, insanlığın huzuru için ellerini semaya kaldırdıklarını vurgulayan Taşar, mesajında şunları kaydetti.

 

Taşar; "Kandiller, rahmet ve merhamet sahibi Yüce Mevla'mıza içtenlikle yöneldiğimiz özel günlerdir. Bizleri böylesine mübarek bir geceye bir kez daha eriştiren, önümüzü aydınlatan kandilin nimetleriyle buluşturan Cenabıhakk'a ne kadar şükretsek azdır. İlahi rahmetin yeryüzüne indiği, On Bir Ayın Sultanı Ramazan'ın müjdecisi Berat Gecesi, manevi duygularımızın doruğa ulaştığı, her birimiz için tefekkür ve bir yenilenme gecesidir. Af ve mağfiretimizin vesilesi Berat Kandili, insanlık için tertemiz ve yeni bir sayfadır. Yüce Allah’ın kullarını günahlardan arındırdığı bu geceyi iyi değerlendirmeli, ibadetlerimizi yaparak bol bol dua etmeliyiz.

 

Mübarek günlerin hürmetine; koronavirüs nedeniyle zor günlerden geçtiğimiz bu zaman diliminde, yaşadığımız bütün zorluk ve sıkıntıları aşarak, İslam dünyası ve insanlık ailesi olarak en yakın zamanda sağlıklı günlere erişeceğimize yürekten inanıyor, dualarınızı da eksik etmemenizi temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm hemşerilerimin, aziz milletimizin, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve İslâm âleminin mübarek Berat Kandil’ini tebrik ediyor, bu gecenin ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, salgından kurtulmamıza vesile olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: AK, Parti'li, Taşar'dan, Berat, Kandili, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı