Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 08:45
 
Adilcevaz'lı Öğrencilerden Büyük Başarı
Adilcevaz'lı Öğrencilerden Büyük Başarı
EĞİTİM Haberi
Adilcevaz'lı Öğrencilerden  Büyük Başarı

Adilcevazlı Öğrencilerden  Büyük Başarı

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol Kapsamında yapılan okul Sporları müsabakalarında 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında, Bitlis / Adilcevaz Şehit Mehmet Ali Erçetin Ortaokulu Öğrencileri her alandaki müsabakalara katılarak gerek okul, gerek takım halinde büyük başarılar elde ettiler.

 

Şehit Mehmet Ali Erçetin Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Harun Yılmaz, Gözetimindeki öğrenciler müsabakalar sonrasında 5 ayrı branşta futbol, Basketbol, yıldız ve küçük kızlar satranç, Tff okullar ligi, dalında büyük başarıya imza attılar.

 

Turnuvalarla ilgili bilgi veren Şehit Mehmet Ali Erçetin Ortaokulu beden eğitimi öğretmeni Harun yılmaz, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında hemen memen her  branşta ve her  kategoride bir sürü turnuvanın gerçekleştiğini ve bu turnuvalarda 1000 den fazla öğrenci mücadele etti. Bitlis İlinde yapılan turnuvalarda okulumuz öğrencileri ilçeye çok güzel dereceler elde ettiğini ifade etti. Uzun çalışmalarımız sonucunda büyük başarılar elde ettiğimizi düşünüyorum. Yarışmalar bazında Tek branşa değil de birden fazla branşa yönelmemizin sebebi çok yönlü sporcular yetiştirmek. Bizim amacımız terbiyeli ahlaklı sporcular yetiştirmek, bunlar bir araya gelince de başarı kaçınılmaz oluyor. Okulumuzu ve ilçemizi en iyi şekilde gururla temsil ettiğimizi düşünüyorum. Her yıl olduğu gibi İl genelinde Adilcevaz ilçe milli eğitimi temsil eden tüm okullarımız bu sene de yarışmalarda çok iyi dereceler elde etmiştir. Bu süreçte bize destek veren öğretmen arkadaşlarıma ve ilçe Kaymakamımız Tunahan Çil’e Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş’e Okul Müdürüm Hakkı Uğur’a teşekkür ederim dedi.

Bitlis Genelinde Yapılan Turnuvada, Küçükler Basketbol Takımı 2. Oldu

Bitlis Genelinde Yapılan Turnuvada, Yıldız Kızlar Satranç Takımı 2. Oldu

Bitlis Genelinde Yapılan Turnuvada, Küçük Kızlar Satranç Takımı 1. Oldu ve Mardinde Yapılacak Olan Bölge Müsabakalarında Bitlisi Temsil Edecek.

Bitlis Genelinde Yapılan Turnuvada, Yıldız Erkekler Futbol Turnuvasında 17 Takım arasında  2. Oldu

 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Adilcevaz'lı, Öğrencilerden, , Büyük, Başarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı