Haber Detayı
24 Şubat 2022 - Perşembe 00:02
 
Adilcevaz'lı Öğrenciler Teknofest'te Yarışacak
Adilcevaz'lı Öğrenciler Teknofest'te Yarışacak
EĞİTİM Haberi
Adilcevaz'lı Öğrenciler Teknofest'te Yarışacak

 

 

Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki Süphan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulda açılan robotik kodlama sınıfında yaptıkları çalışmalarla TEKNOFEST’te hazırlanıyor.

 

Koç Holding tarafından gönderilen robotik kodlama malzemeleriyle okul bünyesinde robotik kodlama sınıfı kuruldu. Öğrenciler kurulan bu sınıfta çeşitli projeler üzerinde çalışarak Mayıs ayında Samsun’da düzenlenecek olan TEKNOFEST’te katılacak.

 

Adilcevaz Kaymakamı İsmail Demir, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş ve Şube Müdürü Alparslan Arıkbaş, Süphan Mesleki Teknik Anadolu Lisesindeki Robotik Kodlama sınıfını ziyaret ederek öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, okul öğrencilerini TEKNOFEST’te hazırladıklarını ifade ederek, “Koç Holding tarafında ilçemize gönderilen robotik kodlama sınıfı malzeme ve kitleri ile İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüzün katkıları ile oluşturulan Süphan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi robotik kodlama sınıfı öğrencilerimizi 30 Ağustos 4 Eylül'de Samsun’da yapılacak olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne (TEKNOFEST) hazırlıyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin yapmış oldukları çalışmaları yerinde takip ederek onlara destek olmaya çalıştık. Öğrencilerimiz inşallah bu süreçte güzel çalışmalar ortaya koyarak TEKNOFEST’te ilçemizi en güzel şekilde temsil edecekler” dedi.

Kaynak: Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Adilcevaz'lı, Öğrenciler, Teknofest'te, Yarışacak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Adilcevaz'lı Öğrenciler Teknofest'te Yarışacak
Adilcevaz'lı Öğrenciler Teknofest'te Yarışacak
Yorumlar
Haber Yazılımı