Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 11:47
 
Adilcevaz’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı.
Adilcevaz’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı.
SPOR Haberi
Adilcevaz’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Adilcevaz’da da düzenlenen  törenlerle kutlandı. 

 

Belediye  meydanında  bulunan Atatürk anıtına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Burak Turan tarafından çelenk sunulması ile başlayan program daha sonra şehir stadında devam etti. Okullar tarafından hazırlanan Sportif gösteriler, koşu, halat çekçe, güreş ve benzeri etkinlikler yapıldı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Günün Anlam ve Önemini belirten konuşmayı Adilcevaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Burak Turan yaptı. Turan konuşmasında ”bugün Mustafa Kemal'in Samsun'da tutuşturdu Kurtuluş meşalesinin Anadolu'da elden ele gönülden gönülle dolaşmasının 100 yıl dönümünde o gün Samsun'un vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk'ün taşıdığı duygularla sizleri selamlıyorum milletimizin tüm onur ve asaletiyle büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde tarih sahnesinde Bir defa daha Şaha kalkışı nın başlangıcıdır 19 Mayıs Sizler yeni Türkiye'nin genç evlatları yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz dinlenmek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar diyor Atatürk. Sevgili gençler Temelli 19 Mayısta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan milli egemenlik ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız olan Milli iradenin yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği Siz gençlere büyük görevler düşmektedir” dedi

 

Şehir stadında yapılan19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına Adilcevaz Kaymakamı Sayın Arif Karaman, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Cumhuriyet Savcısı Muhammed Çağatay gürbüz, jandarma Komutanı Savaş Dalgıç,  Ak Parti İlçe Başkanı Hamdi Tutçu, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Ergün, Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, Sosyal Yardımlaşma vakfı Müdürü Şakir Sözer,  Kurum Amirleri. Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Adilcevaz’da, 19, Mayıs, Atatürk'ü, Anma,, Gençlik, ve, Spor, Bayramı, Coşkuyla, Kutlandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı