Haber Detayı
17 Mart 2018 - Cumartesi 22:51
 
VALİ USTAOĞLU'NUN ÇANAKKALE MESAJI
BİTLİS VALİSİ İSMAİL USTAOĞLU'NUN ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 103 YILDÖNÜMÜ MESAJI
BİTLİS Haberi
VALİ USTAOĞLU'NUN ÇANAKKALE MESAJI

Çanakkale zaferi, tarih boyunca bağımsızlık ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen bu milletin, sarsılmaz inanç ve kararlılığının en güçlü işareti; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

 

Vatanı, hürriyet ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan bu millet, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelelerle başka milletlere de emsal olmuştur

18 Mart 1915 tarihinde 'Çanakkale geçilmez' diye yazılan bu destanla, vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer, aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur. 

 

Bugün milletimiz, Çanakkale Ruhu bilinciyle birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen her türlü kirli oyunu bozacak güce sahip olduğunu bir kez daha göstermiştir. Özellikle 15 Temmuz gecesi milletin ortaya koyduğu milli duruş, bu şuur ve iradenin hala canlı ve diri olduğunun ispatıdır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümündeGazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum. ismail USTAOĞLU BİTLİS VALİSİ.

                                                               

www.adilcevazmedia.com                                                                                                                                  

                                                                                                                   

 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: VALİ, USTAOĞLU'NUN, ÇANAKKALE, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı