Haber Detayı
09 Ağustos 2020 - Pazar 08:14
 
Türkiye'de Bir İlk Bitlis Hizan Merkezli İşçi Sendikası Kuruldu
Türkiye'de Bir İlk Bitlis Hizan Merkezli İşçi Sendikası Kuruldu
GÜNDEM Haberi
Türkiye'de Bir İlk Bitlis Hizan Merkezli İşçi Sendikası Kuruldu

Türkiye geneli işçilere hizmet edecek Yeni Bir İşçi Sendikası Bitlis’te kuruldu

 (Tüm-Birlik-İş)

Bitlis/Hizan gençlik merkezi toplantı salonunda, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan genel kurul programı, Ticaret, kooperatif, eğitim, büro ve güzel sanatlar kolunda yeni bir İşçi Sendikası kuruldu. 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirerek Bitlis Hizan merkezli olarak sendikacılığa yeni bir soluk getirdi.

 

Tüm İş Konfederasyonuna yeni bir soluk getirecek olan Tüm-Birlik-İş Sendikası Ticaret kooperatif, eğitim, büro ve güzel sanatlar kolunda Bitlis hizan genel merkezli olarak kuruldu.

 

Büro işçilerinin haklarını arayacak ve koruyacak olan Tüm-Birlik-İş Sendikası Türkiye’de ilk defa Ankara dışında Bitlis hizan merkezli ilk sendika olma özelliğine sahip olarak hizmete başlayan Tüm-Birlik-İş Sendikası başkanı servet demir oldu.


Sendika genel kurulunda konuşan genel Başkan servet Demir tüm işçilerin problemlerini çözmeye çalışacaklarını vurguladı.
Başkan demir, "Açılan yeni sendikamız önce üyelerimize sonra da ülkemiz işçilerine hayırlı olsun" dedi.

 

Tüm iş konfederasyonu genel başkanı Mahmut Şahin’de (Tüm-Birlik-İş) sendikasının 1. Olağan genel kurulunun yapıldığı bitlisin hizan ilçesine gelerek 1. Olağan genel kuruluna katıldı. Konfederasyon genel başkanı Şahin, yaptığı açıklamada “bugün 8 ağustos bitlisin kurtuluş yıldönümü aynı zamanda Türkiye’deki büro işçilerinin sarı sendikalardan kurtuluş günü olarakta belirlenecek, bu sendikanın oluşunun başından sonuna kadar kurulum aşamasında gördüğüm tanıklık yaptığım birbirimizle istişareli bir şekilde süreci devam ettirdik. Bunun bizim açımızdan bir takım önemleri var bu konfederasyonun duruş sergilemesinden hedefinin aidat yâda saltanat olmadığını birilerine şirin görünmek olmadığı bir duruş ile Türkiye cumhuriyeti tarihine geçecek bir sendika olacağına inanıyorum” dedi.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Türkiye'de, Bir, İlk, Bitlis, Hizan, Merkezli, İşçi, Sendikası, Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı