Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:53
 
SAĞLIK SEKTÖRÜNE YENİ NEFERLER KATILDI
SAĞLIK SEKTÖRÜNE YENİ NEFERLER KATILDI
SAĞLIK Haberi
SAĞLIK SEKTÖRÜNE YENİ NEFERLER KATILDI

 

Bitlis Eren Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Myo öğrencileri, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Mezuniyet Töreni’nde kep atarak mezuniyet sevinci yaşadı.

Sağlık Hizmetleri Myo 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Mezuniyet Töreni, Merkezi Konferans Salonu'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Mezun öğrenciler adına konuşan Sağlık Hizmetleri Myo birincisi Büşra Sunav mezun olan arkadaşlarını tebrik ederek, yeni hayatlarında başarılar diledi.

Üniversitelerin başarısının mezun ettiği bireylerin başarısıyla ölçüldüğünü belirten Sağlık Hizmetleri Myo Müdürü Öğr. Gör. Hatice Öntürk, “Bitlis Eren Üniversitesinin sizlere neler kazandırdığını ileriki yaşantınızda daha fazla hissedeceksiniz.” dedi. Öğr. Gör. Öntürk "Buradan birçok donanım kazanarak mezun oluyorsunuz. Bu donanımlarınız kimi zaman hayat kurtaracak, kimi zaman birilerinin üzüntüsünü azaltacak, kimi zamanda bir bebeğin dünyaya gelişine tanıklık edecek. Emin olduğum bir şey var ki; burada edindiğiniz bilgi ve deneyimleri en faydalı şekilde kullanacağınız ve mesleğinizin onurunu en iyi şekilde yaşatacağınızdır. Sizlerin ülkemize ve tüm dünyaya faydalı bireyler olarak yetişmesinde büyük emeği olan, verdiği desteklerle bizleri daha çok çalışmaya cesaretlendiren Rektörümüz Prof. Dr. Erdal Necip Yardım'a şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca sizler için hiçbir özveriden kaçınmayan, bilimsel bir kimlik kazanmanız için yoğun çaba sarf eden okulumuz akademisyenlerine, idari personellerimize, bugünün asıl sahipleri velilerimize ve Bitlis Eren Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Myo'nu tercih ederek bize can kattığınız için siz kıymetli öğrencilerime çok teşekkür ediyorum." dedi.
“Sağlıkta gelişim bir ülkenin medeniyet seviyesini gösterir”

Sözlerine programa katılanları selamlayarak başlayan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, mezun olan öğrencileri tebrik etti. Prof. Dr. Demirtaş şunları söyledi; "Sevgili öğrenciler bugün burada kutsal bir mesleğin mensupları olarak mezun olmaktasınız. Bunun kıymetini bilin ve kendinizi sürekli geliştirin. Sağlıkta gelişim bir ülkenin medeniyet seviyesini gösterir. Sağlıktaki ilerleme, hasta haklarının harfiyen uygulanması bir ülkenin medeniyet seviyesinin zirvesidir. Çok şükür ki ülkemiz bugün geldiğimiz noktada, zirveyi yakalamış durumdadır. Bu vesileyle ben sizlerin de bu bilinç ve şuurla hareket edeceğinize olan inancımı ifade ediyor, mezuniyetinizin hayırlı olmasını diliyorum."

Mezuniyet töreni, öğrencilere anı belgeleri ve bölüm birincilerine plaketlerinin protokol tarafından takdim edilmesinin ardından kep atma töreni ve çekilen halaylarla sona erdi.

www.adilcevazmedia.com

cengiz velioğlu

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: SAĞLIK, SEKTÖRÜNE, YENİ, NEFERLER, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı