Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 17:29
 
RAFADAN TAYFA İZLEMEYE GİTTİLER
Bitlis ili Adilcevaz ilçesi İbrahim Karaoğlanoglu ilkokulunun 65 öğrencisi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kongre Merkezinde gösterime giren Rafadan Tayfa Müzikalini izlemeye gitti
ADİLCEVAZ Haberi
RAFADAN TAYFA İZLEMEYE GİTTİLER

 İbrahim Karaoğlanoğlu Okul Müdürü Hakan BALOĞLU yaptığı açıklamada; ’’Çocuklarımızı getirirken sosyal ve kültürel aktivitelerle çocuklarımızın eğitimlerine katkı sunmak amacıyla ta 300 km uzaktan geldik. Çocuklarımızın TV de Rafadan Tayfa Müzikalinin Diyarbakır’a geleceğini izlemeleri sonucu gitmek istediklerini bana ilettiler. Ben de bu konularda duyarlı olan İlçe Kaymakamımız Arif Karaman beyefendi ile paylaştım. Müzikal biletlerini ve çocuklarımızın iaşeleri karşılayabileceğini söylediler. Araçları İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yavuz Beşkardeş ve Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy tahsis etti. Çocuklarımız çok keyif aldılar. Çocuklarımız ilk defa Diyarbakır’ı gördüler. Öğretmenlerimizden birçoğu ilk defa Diyarbakır’ı gördüler ve şaşkınlıklarını gizleyemediler. Şehrin güzelliğinden ve temizliğine hayran kaldıklarını ifade ettiler. Çocuklarımızı Onur ocak başında meşhur Diyarbakır ciğeri yediler. Mekan sahiplerinin ilgi ve alakasına ayrıca teşekkür etmek istiyorum’’ dedi.

 

Ayrıca Okul aile birliği Başkanı Kenan İkibeş okulumuz öğrencilerine bu imkanı tanıyan Kaymakam Arif Karaman, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, emek veren okul müdürü ve öğretmenlere teşekkür etti.

 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör:
Etiketler: RAFADAN, TAYFA, İZLEMEYE, GİTTİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı