Haber Detayı
17 Ocak 2018 - Çarşamba 14:12
 
NURS KÖYÜ İNANÇ TURİZMİN MERKEZİ OLACAK
Vali Ustaoğlu, Said Nursî’nin doğduğu Nurs Köyünü ziyaret ederek, “Burası önümüzdeki süreçte inanç turizmimizin önemli mekanlarından birisi olacak.” dedi.
HİZAN Haberi
NURS KÖYÜ İNANÇ TURİZMİN MERKEZİ OLACAK

Hizan ilçe ziyaretinin ardından beraberindekilerle Gaydalı Kız Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna (YİBO) geçen Vali İsmail Ustaoğlu, daha sonra Bediüzzaman Said Nursî’nin doğduğu Nurs köyüne geçti. Köylüler tarafından karşılanan Ustaoğlu, Bediüzzaman Said Nursî’nin evi ve mescidi ziyaret etti. 
 

Açıklama yapan Vali Ustaoğlu, Nurs köyüne her yıl 100 binin üzerinde ziyaretçi geldiğini belirterek, “Hizan’ın geriye dönük geçmişinde çok önemli bir manevi anlamı olan Nurs köyüne de ziyaret gerçekleştirdik. Geriye dönük geçmişimizde İslam’a sancaktarlık yapmış, Anadolu’nun her yerine yaymış olduğu İslam’ın ışığıyla yeni genç kuşakların yetişmesine çok önemli hizmetler vermiş Said Nursi hazretlerinin mekanındayız. Burası ilimiz ve ülkemiz açısından çok önemli bir mekan. Allah hepsinden razı olsun. Gerçekten onlar zor koşullarda yapmış oldukları İslam’a hizmetle Kuran-a hizmetle yüzbinlerce gencin Anadolu’da yetişmesinde öncülük yapmış ve bu memleketin birliğine beraberliğine hizmet edecek gençlerin yetişmesinde önemli görevler üstlenmişler” diye konuştu. 
 

Önümüzdeki süreçte Nurs Köyünün inanç turizmimizin önemli mekanlarından birisi olacağını düşündüğünü belirten Vali Ustaoğlu, “Herkesin buraya hizmet etme adına bir seferberlik içerisinde katkısının olacağını düşündüğüm için daha ziyada Vakıflar Genel Müdürlüğünden değil de gönül seferberliğiyle yapılmasının daha anlamlı olacağını düşünüyorum.” dedi.
 

Vali Ustaoğlu, konuşmasını şöyle noktaladı: "Geçen yıl itibarıyla arkadaşların ifade ettiğine göre 100 bine yakın ziyaretçi gelmiş. Bu tip mekanlara hizmet etmek, vatandaşların ihtiyaçların gidermek ve onların daha da iyi ağırlamak hepimizin görevi. İnşallah bizlerde yapmış olduğumuz bu incelemeden sonra eksikliklerin giderilmesi noktasında gereken gayreti göstereceğiz. İki yıl öncesine kadar her yıl ülkemizin her yerinden 100 binlerce kişinin gelerek eylülün ilk haftasındaki Said'i Nursi anma ekinlikleri katıldığını duyduk. İnsanların akın akın geldiği bu yerin tekrar o eski günlere dönmesi adına elimizden geleni her türlü gayreti göstereceğiz. Buraları yaşatmamız lazım. Bunlar bizim birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimizin tesisinde çok önemli misyona sahip mekanlar ve yerler."
 

Nurs köyü ziyareti, Said Nursi hazretlerinin babası Mirza Said’in mezarının ziyaret edilmesiyle son buldu.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör:
Etiketler: NURS, KÖYÜ, İNANÇ, TURİZMİN, MERKEZİ, OLACAK,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
NURS KÖYÜ İNANÇ TURİZMİN MERKEZİ OLACAK
NURS KÖYÜ İNANÇ TURİZMİN MERKEZİ OLACAK
NURS KÖYÜ İNANÇ TURİZMİN MERKEZİ OLACAK
NURS KÖYÜ İNANÇ TURİZMİN MERKEZİ OLACAK
Yorumlar
Haber Yazılımı