Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 20:59
 
MÜJDE!!!! ADİLCEVAZ'A GENÇLİK MERKEZİ AÇILIYOR
MÜJDE!!!! ADİLCEVAZ'A GENÇLİK MERKEZİ AÇILIYOR
ADİLCEVAZ Haberi
MÜJDE!!!! ADİLCEVAZ'A GENÇLİK MERKEZİ AÇILIYOR

         ADİLCEVAZ’A GENÇLİK MERKEZİ AÇILIYOR

        Geçtiğimiz günlerde Bitlis'e gelen ve çeşitli etkinliklere katılan Gençlik ve Spor Bakanı.Sayın Osman Aşkın Bak, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Miletvekili Sayın Vedat Demiröz’ün girişimleri ile Adilcevaz'a  gençlik merkezi yapılması sözü alındı. Hızlı bir şekilde girişimde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Bilal Elkatmış bugün Adilcevaz'a gelerek Kaymakamımız Sayın Arif  Karaman,  Belediye Başkanı Necati Gürsoy ve Adilcevaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Burak Turan’la beraber yer tespiti için çalışmalar'da bulundular ve sevgi parkı mevkinde karar kılındı. 

      Her il ve ilçede olması gerekiyor

     İl Müdürü Elkatmiş yaptığı açıklamada şunlara değindi: "Her ilde ve ilçelerde  bulunan, yaptıkları etkinliklerle büyük ses getiren, gençlere tarihini öğretirken hayatı da öğreten, daha çocuk yaştaki katılımcılarına özgüven aşılayan gençlik merkezleri 7-29 yaş aralığındaki tüm gençlerin evidir. Her gençlik merkezinin fiziki yapısına ve bulunduğu şehirde imkânları ölçüsünde yaklaşık 20-25 tane kişisel gelişime faydası olan kurslar, sportif kurslar, kültürel geziler, sosyal sorumluluk projeleri planlanır. Kendi yıllık faaliyet programı dahilinde olan kurslar kişisel gelişimimizde etkili olur. Özgüvenimizi yükseltir, işbirliği içerisinde çalışmamızı artırır, her şeyden önemlisi de farklı illerden insanları birbirine kaynaştıran yuvalardır. Gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle aktif olarak geçirebilecekleri organizasyonlardır.

 

     Gençlik merkezlerinin amacı nelerdir

 

    Gençlerin ülkesine ve milletine yararlı, araştırıcı, yaratıcı, birleştirici, yeteneklerini geliştirmek ve toplumsal yaşama gönüllü olarak katılmalarını sağlamak,  gençlerin serbest zamanlarını ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlamak, onları sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmek,  diğer illerdeki gençlik merkezi üyeleri ile birlikte projeler üreterek bu projeler aracılığı ile gençler arasında değişim programları yapılmasını sağlamaktır" dedi.

 

www.adilcevazmedia.com

 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: MÜJDE!!!!, ADİLCEVAZ'A, GENÇLİK, MERKEZİ, AÇILIYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MÜJDE!!!! ADİLCEVAZ'A GENÇLİK MERKEZİ AÇILIYOR
MÜJDE!!!! ADİLCEVAZ'A GENÇLİK MERKEZİ AÇILIYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı