Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 21:13
 
Malazgirt Kaymakamı Yalçın'ın Teşekkür Mesajı
Malazgirt Kaymakamı Yalçın'ın Teşekkür Mesajı
GÜNDEM Haberi
Malazgirt Kaymakamı Yalçın'ın Teşekkür Mesajı

Muş/ Malazgirt İlçe Kaymakamı  Emre Yalçın, Malazgirt Zaferi’nin 949. Yıldönümü Etkinlikleri Ve Kutlama Töreni Münasebetiyle Teşekkür Mesajı Yayımladı.

 

Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, yayınladığı mesajda; ‘’Anadolu kapılarının tüm Türklere ve İslam âlemine açıldığı 26 Ağustos 1071’de Sultan Alparslan komutasındaki Türk ordusunun kendisinden sayıca ve silah gücü bakımından üstün olan Bizans ordusunu destansı bir şekilde mağlup ettiği şanlı zaferin 949. yıldönümü etkinliklerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile coşku içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Covid-19 tedbirlerini göz önünde bulundurarak kutladığımız Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü etkinliklerine teşrifleriyle bizleri onurlandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmaz üzere teveccüh gösterip katılan tüm katılımcılara, Tarihi Milli Park alanında gelecek misafirlerimizin rahatı ve güvenliği için gecesini gündüzüne katıp çalışan mesai arkadaşlarıma, Malazgirt Belediyesine, köy ve mahalle muhtarlarımıza, Malazgirtli vatandaşlarımıza, ayrı ayrı teşekkür eder, saygı ve şükranlarımı sunarım.

 

Kaymakam Yalçın, Anadolu’ da tarihimizin referans noktası olarak kabul edilen Malazgirt Zaferinden bu güne, bin yıldır süre gelen birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, geleceğe hep birlikte yürüdüğünün ve yürüyeceğinin mesajının en güzel şekilde verildiğine inanıyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde bizlere bu toprakların kapılarını açan Sultan Alparslan ve kutlu askerlerini ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm halkımızın Malazgirt Zaferi’ni kutluyorum" dedi.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Malazgirt, Kaymakamı, Yalçın'ın, Teşekkür, Mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı