Haber Detayı
30 Eylül 2021 - Perşembe 20:13
 
Kömürlü Köyü Ortaokulu'nda TÜBİTAK Bilim Fuarı Yapıldı
Kömürlü Köyü Ortaokulu'nda TÜBİTAK Bilim Fuarı Yapıldı
EĞİTİM Haberi
Kömürlü Köyü Ortaokulu'nda TÜBİTAK Bilim Fuarı Yapıldı

Bitlis /Adilcevaz Kömürlü Köyü Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi. 25 proje ile açılan sergi yoğun ilgi gördü.

 

 

Adilcevaz kaymakamı İsmail Demir, "TÜBİTAK bilim fuarı ile ilgili proje hazırlayan öğrencilerden bilgi aldı, her öğrenciye proje hazırlama fırsatı sunması, bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin kazandırılması adına önemli bir adim olduğuna değindi ve öğrencileri tebrik etti.

 

 

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, sergi açılışı ile ilgili yaptığı açıklamada,”TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ile öğrencilere soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması, farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatı sunması, bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin kazandırılması, takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amaçlanıyor.  Beşkardeş Sergide emeği geçen ve katılım sağlayan başta ilçe Kaymakamımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz dedi.

 

 

 TÜBİTAK Bilim fuarına İlçe Kaymakamı İsmail Demir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yalçın Gürenci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, şube Müdürleri, okul Müdürleri, Kömürlü Köyü Muhtarı ve vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Kömürlü, Köyü, Ortaokulu'nda, TÜBİTAK, Bilim, Fuarı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı