Haber Detayı
07 Mart 2022 - Pazartesi 23:04
 
Kızılay Şube Başkanından 8 Mart Dünya kadınlar Günü Mesajı
Kızılay Şube Başkanından 8 Mart Dünya kadınlar Günü Mesajı
GÜNDEM Haberi
Kızılay Şube Başkanından 8 Mart Dünya kadınlar Günü Mesajı

Kızılay Şube Başkanı Çağlar Toğal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

         

Bitlis/Adilcevaz, Türk Kızılay Şube Başkanı Çağlar Toğal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu bir hayat özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olduğunu söyledi.   

      

Toğal, yayımladığı mesajında, “Yıllarca dünyanın birçok köşesinde ekonomik ve sosyal alanda yaşadıkları sıkıntılara ve acılara karşı verdikleri onurlu mücadelelerini elde ettikleri başarıları ile pekiştiren kadınlar, Bugün, özellikle son yıllarda yapılan çalışmalarla, hukuki ve toplumsal alanda atılan adımlarla kadınlarımız demokratik ve sosyal haklarıyla siyasal alanda çok daha etkin bir şekilde yer almaya başlamışladır. Verdikleri mücadele ve kazandıkları haklarıyla ülkemiz için başarılarıyla geleceğimize yön vermektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tüm dünyada ve ülkemizde kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu bir hayat özlemlerini ve isteklerini dile ge tirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni eder, bu vesileyle; tüm kadınlara sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ederim dedi...

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Kızılay, Şube, Başkanından, 8, Mart, Dünya, kadınlar, Günü, Mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı