Haber Detayı
27 Temmuz 2018 - Cuma 20:44
 
İSTANBUL'DA ADİLCEVAZLILAR ADİLSEV VAKFINI KURDU
İSTANBUL'DA ADİLCEVAZLILAR ADİLSEV VAKFINI KURDU
ADİLCEVAZ Haberi
İSTANBUL'DA ADİLCEVAZLILAR ADİLSEV VAKFINI KURDU

İSTANBULDA ADİLCEVAZ SOSYAL EĞİTİM KÜLTÜR VE TARİH VAKFI KURULD

 

 

İstanbul da yaşayan Adilcevazlılar Adilcevaz Sosyal Eğitim Kültür Ve Tarih Vakfı Adilsev’i kurdular.

 

Konu ile ilgili vakıf kurucularından Aydın Okuyucu yaptığı açıklamada; “Yaklaşık yedi ay önce çok kıymetli hemşerilerimizle bir araya gelerek istişarelerde bulunurken sıladan uzakta  İlçemize ait bazı hasletleri yaşamak ve yaşatmak, çeşitli vesilelerle bir araya gelerek ilçemizin tanıtımını yapmak, Kültürümüzü yaşamak ve bizden sonraki kuşakların öğrenmelerine fırsat yaratmak, Hemşerilerimizle dayanışma içinde olmak, üniversitede okuyan kardeşlerimize burs imkânı sağlamaya çalışmak, Hemşerilerimizle birlik ve beraberlik içinde olmak vs. Faaliyetlerini VAKIF Kurarak bu çatı altında sürdürmek kararını aldık. Dolayısıyla vakıf kurma  ile ilgili işin prosedür sorumluluğunu ve mali yükümlülüğünü yerine getirerek müracaatımızı yaptık. Çıktığımız bu anlamlı yolda Allah bizleri mahbup etmedi ve 17.07.2018 tarihinde mahkeme kararınca vakfımızın tescili yapıldı. 

 

Vakfın kurulması için başından beri birlikte hareket ettiğimiz. Şahin Çokyaman

Aydın Okuyucu, Güven Güver, Nevzat Yüzer, Murat Eken, Vedat Göksoy, Hasan Göksoy, Ali İhsan Göksoy, Ertan Karahan, Neşet Özarpacı, Alpaslan Şahin, Murat Karabalık, Sait Kandemir, Murat Doğanay, Muhittin Doğanay, Sedat Şanlı, Maşallah Karahan, Erdem Değirmenci, Feyzullah Yılmaz, Fatih Yıldırım, Talat Şahın ve Olcay Akbaş” dost ve hemşerilerime, yine bu süreçte bizlere maddi ve manevi destek sağlayan, yanımızda olan tüm hemşerilerimize şahsım ve birlikte hareket ettiğimiz arkadaşlar adına çok teşekkür ediyorum. 

 

Kısa adı  Adilsev  olan vakfımızın adilcevazımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, yüce Allahtan Hayırlı hizmetler yapmayı bizlere ve bizlerden sonra bayrağı devir alacak kişilere nasip etmesini niyaz ediyorum” dedi.

 

www.adilcevazmedia.com Cengiz Velioğlu

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: İSTANBUL'DA, ADİLCEVAZLILAR, ADİLSEV, VAKFINI, KURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı