Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 19:10
 
İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI ADİLCEVAZ’DA GERÇEKLEŞTİ
2017 yılında Müftülüklerce yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ve 2018 yılında hazırlanan eylem planı çerçevesinde İlçe Müftülüklerince yapılacak çalışmaların planlanması, yapılacak çalışmalarda birlikteliğin sağlanması için Bitlis İli Adilcevaz İlçe Müftülüğünde Ocak Ayı İlçe Müftüleri toplantısı gerçekleştirildi.
ADİLCEVAZ Haberi
İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI ADİLCEVAZ’DA GERÇEKLEŞTİ

Bitlis İl Müftülüğü ve İlçe Müftülüklerinin 2018 Yılında yapmayı hedefledikleri planları görüşmek üzere Adilcevaz ilçe Müftülüğünde Bitlis İl Müftüsü M. Faysal GEYLANİ Başkanlığında bir toplantı düzenlendi.

 

İl Müftüsü M. Faysal Geylani başkanlığında yapılan toplantıda;

1)    Camilerde okunan Hutbelerin daha özverili ve istekli okunması gerektiğini,

2)    İmam-Hatip Hocalarımızın esnaf, hastane ziyaretleri gerçekleştirmeleri,

3)    İmamevi olmayan köylerin tespit edilmesi,

4)    4-6 yaş arası Diyanet ana sınıfın açılması,

5)    Camilerimizin elektrik faturalarıyla ilgili hassasiyetin gösterilmesi,

6)   İlçede yaşanan problemlerin imamlar tarafından çözülmesi gerektiğini   

7)   Yakın zamanda Münhal bulunan camilere ve Kuran kurslarına 4/B sözleşmeli personel doldurulması; konularda görüşmeler yapıldı.

 

İl Müftülüğümüzün Adilcevaz İlçe Müftülüğü  bünyesinde bulunan Kuran kursu ve İnşaat yapımı ile ilgili yardım talabinde bulunarak ilgili yardımların yapılması için İl geneli yardım toplanacağı kararı alındı.

 

İl Müftüsü M. Faysal GEYLANİ,İl Müftü Yardımcısı Ramazan ÇİFÇİ,Hizan İlçe Müftüsü Mustafa AKTAŞ,Tatvan İlçe Müftüsü Mehmet EKİNCİ, Göroymak İlçe Müftü Vekili Yahya AKTAŞ, İlçe Müftü Vekili Muharrem KÜMÜRÇEN, İlçe Vaizi Abdullah İLHAN ile  birlikte Adilcevaz Kaymakamı Arif KARAMAN'ı makamında ziyaret ederek İlçede gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek din hizmetleri hususunda bilgi verildi. 

 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör:
Etiketler: İLÇE, MÜFTÜLERİ, TOPLANTISI, ADİLCEVAZ’DA, GERÇEKLEŞTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı