Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 17:42
 
DÜNYA ETNOSPOR BAŞKANI BİLAL ERDOĞAN BİTLİS'TE
DÜNYA ETNOSPOR BAŞKANI BİLAL ERDOĞAN BİTLİS'TE
GÜNDEM Haberi
DÜNYA ETNOSPOR BAŞKANI BİLAL ERDOĞAN BİTLİS'TE

Dünya etnospor başkanı Sayın Bilal Erdoğan Bitlis’te

Geleneksel Türk sporunu canlandırmak amacıyla düzenlenen etnospor ve kültür festivali bu yıl Bitlis’in Ahlat ilçesinde yapılacak. 26 Ağustos Malazgirt zaferinin 947, nci kutlama etkinlikleri kapsamında. Dünya etnospor başkanı Sayın Bilal Erdoğan Bitlis’in Ahlat ilçesini ziyaret etti ve etkinliğin yapılacağı alanı gezdi.

 

Bilal Erdoğan’ı Bitlis  Valisi İsmail Ustaoğlu, Bitlis milletvekilleri vahit kiler ,cemal taşar, ak parti il Başkanı NesrullahTanglay, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Ahlat Belediye Başkanı Müntaz  Çoban, Ahlat Kaymakamı  Mustafa Akgül ve etnospor üyesi Cumali Birol karşıladı.

 

Dünya etnospor başkanı Sayın Bilal Erdoğan yaptığı açıklamada “şu arkamda gördüğünüz alan da önceden mesire alanı olarak kulanılıyordu. 26 Ağustos Malazgirt etkinliklerinin öncesinde 2 gün bu alanda etkinlikler yapılacak inşallah burada yapılacak olan oba meydanında; cirit, atlı sporlar, okçular, güreş yıl boyunca vatandaşlarımızın gelip hem piknik yaptıkları hem spor yapacakları, ok atacakları hem de buradaki kıl çadırlardaki kültürel sergi ve tanıtımları yapabilecekleri bir yeri Ahlat’a kazandırmış bulunmaktayız. Gerçekten biliyorsunuz Ahlatta bin yıllık bir tarihimiz var. Burada 8000 e yakın Selçuklu mezar taşlarının bulunduğu bir mezarlık var. Osmanlı dönemine dayanan tarihi camilerimiz var. Burası ecdadın Anadolu’yu İslamlaştırmak için dağıtım merkezi olarak kullandığı bir yerdi. Burası dağıtım merkeziydi, istiyoruz ki Malazgirt etkinlikleri çerçevesinde sadece Malazgirt değil ahlat da bilinsin. Anadolu tarihimiz, gençlerimiz tarafından bilinsin nasıl ki Alparslan’ın ordusunda bütün bir ümmetin mensupları var idi yeniden bu bizim ülkemizin birlik ve beraberliğine ayna olsun. Din, dil, ırk ayrımı yapmadan yaşayabilelim. Bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımızı Malazgirt’e ve Ahlat’a davet ediyorum” dedi.

www.adilcevazmedia.com  Cengiz Velioğlu

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: DÜNYA, ETNOSPOR, BAŞKANI, BİLAL, ERDOĞAN, BİTLİS'TE,
Yorumlar
Haber Yazılımı