Haber Detayı
19 Mart 2022 - Cumartesi 20:19
 
Cevher Sezen Önceliğimiz Malazgirt Esnafı
Cevher Sezen Önceliğimiz Malazgirt Esnafı
GÜNDEM Haberi
Cevher Sezen Önceliğimiz Malazgirt Esnafı

Malazgirt Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Cevher Sezen, oda seçimlerinde kazananın Malazgirt ve esnafın olmasını temenni etti. 

 

Esnaf odası seçimlerine az bir zaman kala çalışmalarına devam eden adaylardan Cevher Sezen, “Takdir siz değerli esnaflarımızın olacak ancak dikkat edilmesi gereken bazı konulara değinmek istiyorum. Odanın sadece bir kurum olmadığı, asli görevi sadece bir oda kayıt belgesi bir imza sirküsü vermek değildir. Oda bir sivil toplum örgütüdür ve işyeri olarak nitelendirmemek lazım. Biz her zaman durmamız gereken yeri biliyoruz, amacım esnafımıza daha iyi daha kaliteli bir hizmet sunmaktır. İş konuşma değil yaptıklarımız ve yapacaklarımız ile konuşmaktır. Sizin takdirinizle seçilirsem söz verdiğimiz bütün işlerimizin arkasında olacağımdan hiç şüpheniz olmasın” dedi. 

 

“Sadece oda başkanı seçilmiyor, bir muhasebeci de seçilecek”

 

Esnafa yapılacak en önemli hizmetlerin başında muhasebe uygulamaları geldiğini belirten Sezen, “Basit usule tabi mükelleflerin muhasebe konusunda herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Değerli başkan adaylarının bu konuda görüşlerinin olması esnaflarımız açısından faydalı olacağı düşüncesindeyim. Muhasebenin artık elektronik ortamda tutulması ciddi anlamda bilgi isteyen bir iş olduğunu unutmayalım. Elektronik fatura ve elektronik defter ilerde herkesin karşılaşacağı bir durumdur siz değerli esnafların bu konuda daha çok dikkatli ve temkinli davranmanızda yarar vardır özelikle basit usule tabi mükelleflerin ileride Herhangi bir idari para cezası ile karşı karşıya kalmaması için daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Siz bir oda başkanının yanı sıra kendinize aynı zamanda bir muhasebeci seçeceksiniz, sizin genç bir kardeşiniz olarak her türlü desteği sunacağımdan hiç şüpheniz olmasın. Toplumun birtakım değerlerine de sahip çıkmak gerekir, sandığa giderken birtakım kriterleri göz önünde bulundurmak lazım bu konuda takdir sizin olacaktır beni bu konuma getirirseniz layıkıyla bu işin üstesinden Allah’ın izniyle geleceğim” diye konuştu.

 

“Odanın kendi geliriyle düzenli bir yer yapılabilir”

 

Sezen sözlerine şöyle devam etti: “Esnafımızın kimsenin emeklilik maaşıyla odaya bir düzenleme getirilmesine ihtiyacı yoktur. Sormak istiyorum: ne benim ne de esnaf ağabeylerimizin emeklilik maaşında gözü yoktur. Mademki odayı bir inşaatın bodrum katından kurtarıp daha düzenli bir yere getirme düşüncesi var. Bu oda gelirleri ile yapabilirdi. Son 4 yıllın oda gelirlerine baktığımızda 2018 yıllında 37.127,50 2019 yıllında 71.661,00 2020 yıllında 110.457,89 ve 2021 yıllında 97.257,99 Toplamda 316.504,38 TL tutarında gelir elde edildiği görülmektedir. Bu gelirlerden çok ufak bir kısmı ile odanın tadilat ve düzeni için kullanılabilirdi. Bu tutarlar odamızın imzalı belgeleridir. İsteyen esnafımız görebilir. Değerli mevcut başkan sayın Nazım Yalçın ve değerli Atila Demir’e başarılar dilerim. İlçemiz ve esnafımızın kazanması onlara fayda sağlanması her şeyin üstündedir. Saygılarımla.”

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Cevher, Sezen, Önceliğimiz, Malazgirt, Esnafı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı