Haber Detayı
20 Şubat 2022 - Pazar 15:21
 
Buz Tutan Arin Gölünde Hokey Oynadılar
Buz Tutan Arin Gölünde Hokey Oynadılar
GÜNDEM Haberi
Buz Tutan Arin Gölünde Hokey Oynadılar

 Adilcevaz'da yüzeyi buzla kaplanan Arin Gölü'nde bir araya gelen Vangölü Aktivistleri ve gençler , göl üzerinde halay çekip, buz hokeyi maçı yaptı.

 

Bitlis'in Adilcevaz ilçesine bağlı Güldüzü köyünde bulunan ve birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Arin Gölü, aşırı soğuk nedeniyle buz tuttu.

 

Gölün buz tutmasını fırsat bilen Vangölü Aktivistleri ve gençler , göl yüzeyini oyun alanına çevirdi. Gölde buluşan aktivistler, çaldıkları müzik eşliğinde halay çekip, buz hokeyi maçı yaptı.

 

Vangölü Aktivistleri Başkan Yardımcısı Orhan EMEN : "Yaz ve Kış aylarında her türlü aktiviteye açık olan bir bölge  bizler bölge haklı ve aktivistler olarak farkındalık çekmek turizmes katkıda bulunmak amacıyla böyle organizasyonlar yapıyoruz.. Kış ayları ile birlikte bu göl her yıl olduğu gibi bu yıl da buz tuttu. Gençler ve çocuklar buraya gelerek eğlenceli zamanlar geçiriyor. Bazen de halay çekiyorlar. Özellikle fotoğrafçıları  bu bölgeye davet ediyoruz. Bizler yaz aylarında buralarda piknik yapıyoruz. Kış aylarında da eğlence yerimiz oluyor" dedi.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Çayan GÜNDOĞDU
Etiketler: Buz, Tutan, Arin, Gölünde, Hokey, Oynadılar,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Buz Tutan Arin Gölünde Hokey Oynadılar
Yorumlar
Haber Yazılımı