Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 20:14
 
BİTLİS VALİSİ İSMAİL USTAOĞLU TANITIM GÜNLERİ ÖNCESİ TOPLANTI YAPTI
BİTLİS VALİSİ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ İSMAİL USTAOĞLU TANITIM GÜNLERİ ÖNCESİ TOPLANTI YAPTI
GÜNDEM Haberi
BİTLİS VALİSİ İSMAİL USTAOĞLU TANITIM GÜNLERİ ÖNCESİ TOPLANTI YAPTI

BİTLİS VE İLÇELERİ ANKARADA TANITILACAK

 

Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında yapılan toplantıda, tanıtım günleri için yapılması gereken hazırlıklar konuşuldu. Geçen yıl İstanbul Maltepe’deki tanıtım günlerinin kamuoyunda oldukça geniş yer aldığına değinen Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, şunları kaydetti:

 

 

İlimizin tarihini, kültürel özelliklerini ve doğa güzelliklerini Ankara’da Ankaralı vatandaşlarımızla da paylaşma adına 10-13 Mayıs tarihleri arasında Bitlis günlerini organize edeceğiz. Bu vesile ile İlçe Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız ve Bitlis Eren Üniversitemizle (BEÜ) bu alanda bir fırsat bildiğimiz bu günlerde ilimizin tanıtımına katkı sağlamak adına yapacakları katkılardan dolayı şimdiden teşekkür etmek istiyorum”

 

 

Bitlis’ten başka kültürel ve tarihi mirası zengin olan başka bir il daha olmadığını vurgulayan Ustaoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Her zaman dediğimiz gibi bir taraftan açık hava müzesi diye tabir ettiğimiz ilimizin Anadolu’ya ilk giriş kapımız olan tarihi Ahlat ilçemiz olmak üzere tüm özelliklerini hem bölge halkına hem de ülkemizin insanına tanıtma adına bu tip organizasyonlar bizim için en büyük fırsat oluyor. Tüm dünyaya mal olmuş bu kültürel değerlerimiz başta olmak üzere doğal güzelliklerimizi buralarda tanıtmak inşallah önümüzde ki süreçte bizim için çok güzel fırsatlara dönüştüreceğimiz ve güzel sonuçlar elde edeceğimiz bir organizasyon olacağına inanıyorum. Tabi ki burada en önemli husus ilimizin huzuru ve güveni ile alakalı olan bir husustur. Zaman zaman üzüldüğümüz zaman zaman sıkıntı yaşadığımız olaylar oluyor. Malumunuz dün akşam bir kahramanımızı şehit verdik. Allahtan rahmet diliyoruz yakınlarına da başsağlığı diliyoruz. Tüm bunlar bizim bu bölgeyle ilgili aşkımızı ve heyecanımızı da kırmayacaktır. Çünkü bu kadar tarihi derinliği olan bu kadar kültürel ve tarihi mirası zengin olan bir başka il yok. El birliği ile sivil toplum kuruşları ile buradaki medya temsilcisi arkadaşlarımızla inatla ve ısrarla bu ilimizin güzel değerlerini tarihi değerlerini anlatacağız ve tüm halkımızı ilimizde bu tarihi yaşama adına bu kültürel özelliklerini ileride görme adına bunu ısrarla ve inatla paylaşacağız. Hep söylüyoruz şehirlerin ruhu ve kimliği vardır. Ama her şehrin ruhu ve kimliği yoktur. Bitlis bu anlamda kimlikli ve kişilikli bir şehirdir. Bitlis aynı zamanda ruhi derinliği olan bir şehirdir. Bu kadar kültürel tarihi özellikleri kendi bünyesinde barındıran bölgede başka bir şehir yok. Onun için bizler inşallah bunu tanıtma adına el birliği ile bu konuda elimizi taşın altına koyarak bu konuda gayretimizi üst düzeyde tutmaya çalışacağız” dedi.

 

 

Vali İsmail Ustaoğlu’nun konuşmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan, katılımcılara tanıtım günü ile ilgili bilgiler verirken, organizasyon firma yetkilisi ise konuyla alakalı sunum yaptı.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: BİTLİS, VALİSİ, İSMAİL, USTAOĞLU, TANITIM, GÜNLERİ, ÖNCESİ, TOPLANTI, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı