Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 23:55
 
BİTLİS VALİSİ İSMAİL USTAOĞLU AÇIK KAPI PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPTI
BİTLİS VALİSİ İSMAİL USTAOĞLU AÇIK KAPI PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPTI
GÜNDEM Haberi
BİTLİS VALİSİ İSMAİL USTAOĞLU AÇIK KAPI PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPTI

Açık Kapı projesi yapılan toplantı ile tanıtıldı

 

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve 81 il valiliğinde faaliyete geçecek olan ‘Açık Kapı’ projesi düzenlenen bir programla tanıtıldı.

 

 

Vatandaşların sorunlarının dinleneceği, yönlendirileceği ve çözüm aranacağı bir birim olarak faaliyete geçen ‘Açık Kapı Projesi’nin tanıtım programına Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Vali Yardımcısı Tekin Erdemir, kurum amirleri ve bazı Sivil Toplum Örgütü temsilcileri katıldı.
Valilik Konferans salonunda gerçekleştirilen tanıtım programında konuşan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, “Bakanlığımızın ve hükümetimizin çok önemsediği bir proje olan ‘Açık Kapı Projesi’ vatandaş odaklı hizmet anlayışını ön plana çıkaran, vatandaşı merkeze koyan, devletle vatandaş arasındaki iletişimi en seri bir şekilde sağlayacak ve koordine edecek olan bir birim olarak faaliyete geçiyor. Kamu yönetimi anlayışında zaman zaman farklı arayışların olduğu bir gerçek. Bu anlamda da modern yönetim anlayışının bir göstergesi olarak ‘Devlet vatandaş için vardır’ felsefesinin en önemli ayağı işte ‘Açık Kapı Projesi uygulaması ile hayata geçmiş olacak” dedi.

 


Vali Ustaoğlu, zaman zaman karşılaşılan ‘Bugün git yarın gel’ anlayışını tamamen ortadan kaldıran, vatandaşın güler yüzlü bir şekilde karşılandığı, problemlerin halli noktasında çözüm üretebilecek bir birim olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Vatandaşımız bazen hükümet dairelerine geliyor. Fakat nereye gideceğini bilmiyor. İşte bu süreçte ‘Açık Kapı’ birimimiz artık kamu binalarına gelen vatandaşlarımız ilk birim olarak buraya müracaat edecek. Onlara gerekli bilgilendirmeler yapılacak. Gerekli birimlerle koordine kurulacak. En önemlisi vatandaşların taleplerinin karşılanması noktasında da 7 gün içerisinde vatandaşımıza bir şekilde dönüş yapılacaktır. Bu çok önemsediğimiz bir projedir.”

 

www.adilcevazmedia.com

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: BİTLİS, VALİSİ, İSMAİL, USTAOĞLU, AÇIK, KAPI, PROJESİ, TANITIM, TOPLANTISI, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı