Haber Detayı
19 Temmuz 2018 - Perşembe 13:42
 
BİTLİS'TE 382 POLİS MEZUN OLARAK YENİ GÖREV YERLERİNE UĞURLANDI
BİTLİS'TE 382 POLİS MEZUN OLARAK YENİ GÖREV YERLERİNE UĞURLANDI
GÜNDEM Haberi
BİTLİS'TE 382 POLİS MEZUN OLARAK YENİ GÖREV YERLERİNE UĞURLANDI

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Bitlis Polis Meslek Eğitim Merkezinin (Pomem) 21. Dönem mezuniyet törenine katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende mezun olan 382 Polis Memuru ve ailelerine hitap eden Vali İsmail Ustaoğlu, “Değerli polis adaylarımız; buradan mezun olarak, odak noktasında en şerefli varlık olan insanın yer aldığı kutsal bir mesleği icra edeceksiniz. Toplumun huzuru, güvenliği ve asayişini sağlayacaksınız. İnanıyorum ki aldığınız eğitim ile görevinizi layıkıyla yaparken, adalet ve eşitlik her daim kılavuzunuz olacak. Görevinizi hukuk devleti ilkeleri ve insan haklarına saygılı bir şekilde yerine getirmeniz, şerefli mesleğiniz ve yüce milletinize olan saygı ve vefanın en temel göstergesi olacaktır. Diğer taraftan millet ve devletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik hainlerle mücadelede de azim ve kararlılığınız hiç azalmadan, ön saflarda olacağınıza inancım tamdır” dedi.

 

 

Vali Ustaoğlu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Unutulmamalıdır ki bu ülke Ömer Halis demir gibi kahramanları yetiştirmiş bir ülkedir. Bu ülke Fethi Sakin’lerin kanlarıyla sulanmış bu toprakları, düşmana mezar edecek bir ülkedir. İşte her biriniz sizden önce canları pahasına mücadele eden kahraman polislerimiz gibi, isimlerini geleceğe altın harflerle kazıyacak birer kahraman olmak için yemin etmek üzere burada toplandınız. Her birinize inancımız tamdır. Bu kutsal vazifeyi ifa edecek vatan evlatları yetiştirdiğiniz için sizleri de özellikle tebrik ediyorum.

 

 

Okul birincisi tarafından yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından Vali Ustaoğlu, dereceye giren öğrencilere diplomalarını takdim etti. Mezuniyet töreni, tören birliklerinin geçişiyle son buldu.

www.adilcevazmedia.com Cengiz Velioğlu

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: BİTLİS'TE, 382, POLİS, MEZUN, OLARAK, YENİ, GÖREV, YERLERİNE, UĞURLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı