Haber Detayı
22 Eylül 2018 - Cumartesi 16:43
 
BİTLİS MEDENİYET PLATFORMU BAŞKANLIĞINA CİHAD VEYSEL AKİ SEÇİLDİ
BİTLİS MEDENİYET PLATFORMU BAŞKANLIĞINA "CİHAD VEYSEL AKİ" SEÇİLDİ
BİTLİS Haberi
BİTLİS MEDENİYET PLATFORMU BAŞKANLIĞINA  CİHAD VEYSEL AKİ SEÇİLDİ

BİTLİS MEDENİYET PLATFORMU BAŞKANLIĞINA "CİHAD VEYSEL AKİ" SEÇİLDİ 

 

Bitlis'te 81 sivil toplum kuruluşundan oluşan Bitlis Medeniyet Platformunda görev değişikliğine gidildi.

 

Bitlis'te sivil güç oluşturmak ve sorunların tartışılarak çözüm yolları bulunması amacıyla oluşturulan Bitlis Medeniyet Platformu, Birlik Vakfı İl binasında düzenlenen toplantıyla yeni başkanını seçti.

 

Toplantı sonucu, Maşallah Albeni, platformun başkanlık görevini Türkiye Gençlik Vakfı İl Temsilcisi Cihad Veysel Aki'ye devretti.

 

Albeni, devir teslimde yaptığı konuşmada, çok zorlu bir süreçte, platformu bugüne taşıdıklarını dile getirdi.

 

Platformda çok önemli görevler icra ettiklerini belirten Albeni, şunları kaydetti:

 

"Bu platformu çok dertli bir dönemde devraldık. Sizin desteklerinizle platformu önemli noktalara taşıdık. Şimdi de 6. ayımızın sonunda bir görev değişikliği yapacağız. Yeni dönemin dönemimizden daha iyi olacağına inanıyorum. Bu noktada üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Şimdiden yeni başkanımıza başarılar diliyorum."

 

Aki ise platformun Bitlis'te güzel bir birlik beraberlik oluşturduğunu zor günlerde önemli işlere imza attığını şimdi sıranın Platformun gelecekte çok daha sağlam bir yapı ile hizmet etmesi için yeni dönemde etkin bir çalışma ortaya koyacaklarını dile getirdi. Platformun Kurucu başkanları ve dönem başkanlarında teşekkür eden Aki; Kurucu başkanlarımızın ilk gün ortaya koydukları irade ve hedefleri bugün daha ileriye taşıyarak tüm sivil toplum örgütlerimiz ile Bitlisin tüm sorunlarıyla alakadar olma çözümler üretme gayretimiz hiç eksilmeden devam edecek. Tekrar bu vesile ile tüm Sivil Toplum Örgütü başkanlarımıza bizi bu göreve lâyık gördükleri için teşekkür ediyorum dedi.

 

Görev değişikliğinin ardından hizmetlerinden dolayı Albeni ‘ye plaket takdim edildi.

 

Cihad Veysel Aki Kimdir? 

 

1993 yılında Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde dünyaya geldi. İlkokulu Tatvan Uluer İlköğretim Okulu’nda ortaokulu İstanbul’da Erenköy İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Eğitimini Kadriye Mor oğlu Anadolu Lisesi’nde devam etti. ‘2010 İstanbul Kültür Başkenti’ olması hasebiyle İstanbul temalı birçok kısa film çekip, şiir dinletileri organize etti. Üniversite eğitimini Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde kamu yönetimi eğitimi aldı. Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Uluslararası Ticaret ve Lojistik alanında Yüksek Lisans eğitimine devam etmekte. Üniversite yıllarında birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev aldı. 2014 yılında Trakya Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı Seçimlerini kazandı. 2016 yılı itibariyle Türkiye Gençlik Vakfı Bitlis Kurucu İl Temsilciği görevini yürütmekte.

 

www.adilcevazmedia.com  Cengiz Velioğlu

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: BİTLİS, MEDENİYET, PLATFORMU, BAŞKANLIĞINA, , CİHAD, VEYSEL, AKİ, SEÇİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı