Haber Detayı
10 Şubat 2021 - Çarşamba 14:51
 
Bitlis Eren Üniversitesinde Rektörlük Devir Teslim Töreni Gerçekleşti
Bitlis Eren Üniversitesinde Rektörlük Devir Teslim Töreni Gerçekleşti
GÜNDEM Haberi
Bitlis Eren Üniversitesinde Rektörlük Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bitlis Eren Üniversite Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’dan görevi devraldı.

 

Rektörlük makamında gerçekleşen devir teslim törenine Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Prof. Dr. Erdal Necip Yardım ve Rektör Yardımcıları ile Üniversitenin yönetici kadrosu katıldı. Törende basın mensupları da hazır bulundu.

 

Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’a yeni görevinde başarılar dileyerek, kendi görev süresi içinde Bitlis Eren Üniversitesinde yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Bundan sonraki süreçte de Bitlis ve Bitlis Eren Üniversitesi ile ilişkilerinin kopmayacağını, her zaman her konuda yardıma hazır olacağını dile getirerek sözlerini tamamladı.

 

Konuşmayı devralan Rektör Prof. Dr. Elmastaş: “Bizi bu önemli göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve YÖK Başkanımız M. A. Yekta Saraç’a şükranlarımı arz ediyorum.” diyerek sözlerine başladı ve konuşmasının devamında şunları söyledi: “Hocamız Üniversitenin kurumsallaşma noktasında önemli bir yere geldiğini ifade etti. Bu benim için oldukça önemlidir. Bu durum bundan sonra artık bizim dışarıya bakmamızı işaret ediyor. Hocamızın 4 yıl boyunca önemli işlere imza attıklarını biliyorum ve yapmış olduğu bu güzel çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür etmek istiyorum. Kurumsallık noktasındaki sorunların önemli kısmını bizden önceki yönetim gidermiş. Bizim de çok önemli projelerimiz var. Üniversiteyi şehirle bütünleştirmek istiyoruz. Bitlis Eren Üniversitesi sanayi, STK'lar ve Bitlisli iş verenler ile bütünleşmelidir. Üniversite, bilim üreten bir kurum olmanın yanında üniversitenin bulunduğu şehre dokunması da gerekiyor. Başta Eren ailesi olmak üzere ister Bitlis’te ister başka iller veya ülke dışında olsun bütün Bitlislileri buraya desteğe bekliyorum. Biz ancak bu paydaşlarla birlikte hareket edersek, Üniversitemizi daha yüksek bir noktaya çıkarabiliriz.” dedi.

 

Yapılan konuşmalarının ardından Prof. Dr. Erdal Necip Yardım görevi Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’a devretti.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Bitlis, Eren, Üniversitesinde, Rektörlük, Devir, Teslim, Töreni, Gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı