Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 08:45
 
BEÜ, BESYO İLK MEZUNLARINI VERDİ
BEÜ, BESYO İLK MEZUNLARINI VERDİ
EĞİTİM Haberi
 BEÜ, BESYO İLK MEZUNLARINI VERDİ

Bitlis Eren Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ilk mezunları verdi

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Mezuniyet Töreni’nde kep atarak mezuniyet sevinci yaşadı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören 28 Mayıs Pazartesi günü Merkez Konferans Salonu’nda yapıldı. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, Fen Edebiyat Dekan V. Prof. Dr. Sezai Yalçın, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Beyarslan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Asem Nauşabayeva Hekimoğlu, BESYO Müdürü Doç. Dr. Ali Tekin, akademisyenler ile idari personellerin yanı sıra öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

BESYO Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünün ilk mezunları verdiklerini ve bugünün unutulmayacağını ifade eden BESYO Müdürü Doç. Dr. Ali Tekin: “Bugün Üniversitemizin ilk ve tek öğretmen yetiştirme programından mezun olan genç adaylarımızın mutluluğuna ortak olmak ve ülkemizin bekası uğruna kendilerine düşen sorumlulukları üstlenmek amacıyla mesleki hayatlarına uğurlayacağımız anı paylaşmak için burada ve bir aradayız.” dedi. Mezun öğrencilerin ailelerine de hitap eden Doç. Dr. Tekin: “Dünyaya geldiği andan itibaren üzerlerine titrediğiniz, büyük bir özenle belki birçok zorluğa rağmen büyütüp bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı daha bilgili, olgun, cesur, kendine güvenen, anne babasını ailesini ve ülkesini daha çok seven evlatlar olarak sizlere geri gönderiyoruz.” şeklinde konuştu. Doç. Dr. Tekin, konuşmasında okul hocalarına da teşekkür ederek bugünün hasat vakti olduğunu belirtti. Öğrencilere öğütler veren Doç. Dr. Tekin: “Hayal etmekten çekinmeyin. Hayallerinizin ve hedeflerinizin gerçekçi olmasına dikkat edin. Zorluklar ve kötülükler her daim önünüze çıkacak ama siz yılmayın. Hatalarınızdan tecrübe elde etmelisiniz. Başarı için bedel ödemeye hazır olun. Irk, mezhep, etnik köken, bölge ve il milliyetçiliği yapmayın. Çalışacağınız her yerin vatan toprağı olduğunu unutmayın. Yolunuzu iman vicdan ve bilim aydınlatsın. Niyetiniz halis, bahtınız güzel olsun. Allah’a emanet olun.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

“Sporcunun en önemli vasfı ahlakıdır.”
‘BESYO’nun bu anlamlı törenine hoş geldiniz’ diyerek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Mehmet Demirtaş: “Sporcunun en önemli vasfı ahlakıdır. Çünkü spor, barışı ve kardeşliği temsil eder ve birleştirici bir vasfa sahiptir. Bu vasıfları kullanacak olan sporun kendisi değildir. Bunu yapacak olan bireyin kendisidir, yani sporcu ahlakıdır. Sporcu ahlakı olduğu zaman spor, barış ve kardeşliği kenetleyen ve zirveye taşıyan bir özellik kazanmış olur.” dedi. Öğretmenin bir bütün olarak model ve örnek olduğuna değinen Prof. Dr. Demirtaş: “Öğretmen, toplumun önünde de öğrencilerin önünde de örnektir. Bu meslek sizlere çok ağır sorumluluklar yüklemektedir. Bu mesleğin sizlere yüklemiş olduğu sorumluluğu layıkıyla yerine getireceğinize inancım tamdır.” İfadelerini kullandı. Prof. Dr. Demirtaş konuşmasını: “Mezuniyetinizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Sizlerin yetişmesinde büyük emeği olan ailenizi ve hocalarınızı tebrik ediyorum.” diyerek sonlandırdı.

Öğrenciler adına okul birincisi Harun Koç’un konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere, ödülleri takdim edildi. Tören, kep atılmasının ardından toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

www.adilcevazmedia.com

cengiz velioğlu

 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: , BEÜ,, BESYO, İLK, MEZUNLARINI, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı