Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 14:23
 
Başkan Gürsoy ve Başkan Tutçu ADEM de Kadınlar Gününü Kutladı
Başkan Gürsoy ve Başkan Tutçu ADEM'de Kadınlar Gününü Kutladı
GÜNDEM Haberi
Başkan Gürsoy ve Başkan Tutçu ADEM de Kadınlar Gününü Kutladı

Ak Parti Adilcevaz Heyetinden 8 Mart dünya kadınlar günü münasebetiyle Adilcevaz’daki bütün kadınlar adına Adilcevaz  (ADEM)  Aile Destek merkezinde usta öğreticiler, kursiyerler ve çok sayıda kadının katılımıyla, getirdikleri pastayı keserek 8 Mart dünya kadınlar gününü kutladı.

 

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Ak Parti ilçe Başkanı Ahmet Hamdi Tutçu, (ADEM) Müdürü Emre Yılmaz, Usta Öğreticiler, kursiyerler ve çok sayıda kadın katıldı.

 

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy; yaptığı konuşmasında; “Peygamber Efendimiz (s.a.v) in “Cennet annelerin ayakları altındadır“ sözünün muhatabı olan ve yaşamımızın, doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, bizi eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki  sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın hayatın her alanında katılımlarının yükseldiği, başta şiddet, ayrımcılık ve fırsat eşitsizliği gibi önemli sorunlarının tamamıyla çözüldüğü, mutlu aile ve mutlu toplum dileğiyle başta İlçemiz kadınları olmak üzere tüm kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Gününü” kutluyor, dedi.

 

Ak Parti ilçe Başkanı Ahmet Hamdi Tutçu, ise konuşmasında Dünya Kadınlar Günü, kadınların, eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, daha iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olmuştur. 8 Mart varlıklarıyla, fedakârlığı, kahramanlığı temsil eden, sonsuz sevgi ve merhametin temsili kadınlarımızın gurur günüdür. İslam dini ile birlikte toplumda hak ettiği değeri alan kadınlar, Çağdaş Türkiye’nin simgesi ve Cumhuriyet’in de en büyük teminatı olmuştur. Kadınlara karşı gösterilecek tavırda bizim için en güzel örnek peygamberimizdir. Fahri Kâinat Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v) hanımlara karşı her daim güler yüzlü olmuş, onlara sevgi, saygı ve anlayış göstermiştir. Bu vesileyle önce sizlerin ve tüm Dünya kadınlarının bu anlamlı gününü kutluyor, dedi.

 

(ADEM) Müdürü Emre Yılmaz ise konuşmasında, misyonumuz Adilcevaz’da yaşayan kadınlara meslek edinmek, sosyalleştirmek, kaliteli vakit geçirtmek, aile bütçesine katkıda bulunmak, 8 Mart dünya kadınlar günü için eğlenceli program düşünmüştük. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz durumdan dolayı Cuma günü Resim sergisi, Pazartesi ise Belediye Başkanımız ve ilçe Başkanımızla beraber pasta kemeyi uygun gördük. Daha iyilerine layık olan Adilcevazlı kadınlarımızın her zaman hizmetindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart dünya kadınlar gününüzü en kalbi duygularımla kutlarım dedi.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Başkan, Gürsoy, ve, Başkan, Tutçu, ADEM, de, Kadınlar, Gününü, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı