Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 00:55
 
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE BİTLİS MİLLETVEKİLİ VEDAT DEMİRÖZ TRT HABER'İN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz TRT Haber’in canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
SİYASET Haberi
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE BİTLİS MİLLETVEKİLİ VEDAT DEMİRÖZ TRT HABER'İN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz TRT Haber’in canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Ak Parti Genel Başkan  Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, 12 gündür devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nın büyük bir titizlikle yürütüldüğüne dikkat çekerek, “Mehmetçiğimiz Suriye’nin milli bir birliği olarak kabul ettiğimiz Özgür Suriye Ordusu ile birlikte bazı emperyalist güçlerin bizim sınırımızda oluşturmaya çalıştıkları terör koridorunu engellemek için çalışıyor. Operasyon büyük bir özenle, hiçbir sivile zarar vermeden yürütülüyor. İnşallah o bölge PKK, YPG, PYD, DEAŞ ne kadar terör örgütü varsa hepsinden temizlenecek ve Afrin’i Afrinlilere teslim edeceğiz. Orada köylerinden, yuvalarından edilmiş ne kadar kardeşimiz varsa inşallah evlerine dönecekler. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok kimseye de kendi toprağımızdan bir karış vermeyiz. Bu böyle biline. Bazı insanlar operasyon için neden Afrin’e gittiğimizi anlamıyorlar. Neden gitmeyelim? Orası bizim sınırımız, bizim komşumuz. Düne kadar oralar Osmanlı sancağı altında değil miydi? Kimlerin PKK’nın yanında olduğunu da görüyoruz. İçerde de bunların işbirlikçilerini görmek maalesef bizi üzüyor. Bu parlamento çatısı altında birlik sağlanması çok önemli. Doğu ve Güneydoğu’da zaten herkes PKK’nın gerçek yüzünü gördü. Kim ne derse desin o bölgeyi biz kontrol altına alıp, sahiplerine bırakacağız” dedi.

 

“Türkiye güçlü ekonomisi sayesine dünyada dik durabilen bir ülke”

Demiröz, operasyonda kullanılan mühimmatı’nın yerli olmasından gurur duyduğunu belirterek “Bizim tabi ki savaşlar olsun, silah sanayimiz gelişsin diye bir isteğimiz yok ama bu devirde güçlü ülke olmak için güçlü bir ekonomi ve güçlü bir orduya sahip olmak gerekiyor. Biz de bunu başarmanın gururunu yaşıyoruz. Son çeyrekte 11.1 büyüme rakamı ile dünyada birinciyiz. 2017 genelinde de inşallah 7.5 gibi bir büyüme oranıyla da dünyada ikici veya üçüncü olacağız. Borsa 120 binlerde. Dövize bakıyorsunuz parite 1.25’lerde.Sanayi üretimine bakıyorsunuz x’lerde, ihracatımız 160 milyar dolarlarda.  Turizm gelirimizle ilgili de bir sıkıntımız yok. Biz tedbirli çalışan bir ülkeyiz. Sınırlarımızda güven sağlandıktan sonra yabancı sermaye daha çok gelecek. Dünyanın 10 büyük projesinin 6’sı hamdolsun Türkiye’de yapılıyor. Türkiye bu güçlü ekonomisi sayesine dünyada dik durabilen bir ülke” diye konuştu.

 

“Milletimizi hem Mehmetçiğin hem de Cumhurbaşkanımızın yanında görüyorum”

Zeytin Dalı harekâtının başından beri vatandaş tarafından desteklendiğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, sözlerini şöyle tamamladı: “Annelerimiz askerlerimize yiyecek yolluyorlar, gençlerimiz askerlik şubelerine gidip yazılıyorlar. Bana da mektuplar geliyor “askere gitmek istiyorum, ne yapabilirim” diye. Bu anlamda milletimizi hem Mehmetçiğin hem de Cumhurbaşkanımızın yanında görüyorum. Cumhurbaşkanımız dün grup toplantısında ne dedi “Eğer gidilecekse önce ben gideceğim, siz de arkamdan geleceksiniz.” Bu mücadele işte böyle kararlı bir mücadele. Milletimiz oradaki Mehmetçik için dualarını eksik etmesin yeter.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, GENEL, BAŞKAN, YARDIMCISI, VE, BİTLİS, MİLLETVEKİLİ, VEDAT, DEMİRÖZ, TRT, HABER'İN, CANLI, YAYIN, KONUĞU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı