Haber Detayı
02 Ağustos 2018 - Perşembe 10:41
 
AK PARTİ BİTLİS MİLLETVEKİLLERİ ADİLCEVAZ'I ZİYARET ETTİ
AK PARTİ BİTLİS MİLLETVEKİLLERİ ADİLCEVAZ'I ZİYARET ETTİ
SİYASET Haberi
 AK PARTİ BİTLİS MİLLETVEKİLLERİ  ADİLCEVAZ'I ZİYARET ETTİ

Ak Parti Bitlis Milletvekilleri Cemal Taşar ve Vahit Kiler, Ak Parti İl Başkanı Nesrullah Tanglay, Adilcevaz’ı ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

 

 

İlçemize gelen Milletvekillerini, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Aydınlar Beldesi Belediye Başkanı Arif Tusun, İlçe Başkanı A. Hamdi Tutçu, İl Genel Meclis Üyesi Halil Sergici ve partililer karşıladı.

 

 

Çarşı Merkezinde Vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Ak Parti Bitlis Milletvekilleri Cemal Taşar ve Vahit Kiler, vatandaşların sorunlarını dinleyerek notlar aldı.

 

 

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, ilçenin sorunlarını çözüme kavuşturmak için destek beklediklerini ifade ederek, “İlçemizin içme ve sulama suyu sorunun çözüme kavuşturulması için yapmış olduğumuz projemizi Sayın vekillerimizin desteğiyle inşallah hayata geçireceğiz. Özellikle Selçuklu Mahallesi ve Sapantaşı mevkiinde vatandaşlarımız ciddi bir su sıkıntısı yaşamaktadırlar. Buralardaki sıkıntıları çözmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapacağımız sondaj çalışmalarıyla buralarda yaşanan su sıkıntılarını gidermiş olacağız. Ayrıca Müftüoğlu Petrolden çarşı merkezine kadar gelen şehir içi yolumuza sıcak asfalt yapılması için girişimlerimizi sürdürüyoruz. Bu yol bizim için son derece önemli bir yoldur. Sayın vekillerimizin de destekleriyle bu yolumuzun sıcak asfalt yapılmasını istiyoruz. 50 yataklı olan mevcut hastanemizi en az 75 yatak kapasitesine çıkarıp uzman doktor ve poliklinik sayısının artması en acil hizmetlerimizin arasındadır. Turizm alanında ilçemizin potansiyeli olmasına rağmen konaklama alanımızın olmaması elimizi kolumuzu bağlamakta ve ilçemize en az 4 yıldızlı bir otelin yapılmasını istiyoruz. Ayrıca ilçemizdeki işsiz gençlerimize istihdam alanları oluşturulması için Çağrı merkezi ve tekstil atölyesinin biran önce hayata geçmesini arzu ediyoruz” dedi.

 

 

Milletvekilleri Cemal Taşar ve Vahit Kiler, sorunların ve taleplerin çözümü noktasında gereken desteği vereceklerini söylediler.

 

www.adilcevazmedia.com Cengiz Velioğlu

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: , AK, PARTİ, BİTLİS, MİLLETVEKİLLERİ, , ADİLCEVAZ'I, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı