Haber Detayı
15 Nisan 2018 - Pazar 20:31
 
ADİLCEVAZ,SAPANTAŞI MEVKİ VE CEVİZKENT SİTESİ'NİN SU SORUNU BİTİYOR
ADİLCEVAZ,SAPANTAŞI MEVKİ VE CEVİZKENT SİTESİ'NİN SU SORUNU BİTİYOR
ADİLCEVAZ Haberi
ADİLCEVAZ,SAPANTAŞI MEVKİ VE CEVİZKENT SİTESİ'NİN SU SORUNU BİTİYOR

Sapantaşı mevki ve cevizkent sitesinin su sorunu bitiyor

Adilcevaz Belediyesi, ilçemizin içme suyuna takviye olarak su kaynakları kazandırmak için sondaj çalışması başlattı.

 

İlçemizin Cevizli Mahallesi ve Sapantaşı mevkinde yaşanan su sıkıntısının giderilmesi için jeoloji mühendisleri etüt çalışması yaptı. Yapılan çalışma sonucunda Sapantaşı mevkiinde sondaj çalışması başlatıldı.

 

 Sondajdan çıkacak olan su, depolara aktarılarak vatandaşların içme suyu sıkıntısı giderilecek. Belediye Başkanımız  Necati Gürsoy, “vatandaşın içme suyu sıkıntısını gidermek için sondaj çalışmasına başladıklarını ifade ederek, “İlçemizde özellikle yaz aylarında içme suyunun sulama suyu olarak bağ ve bahçelerde kullanılmasından dolayı hemşerilerimiz içme suyunda büyük problem yaşıyor. Belediye olarak bu sorunu çözmek için Sapantaşı mevkiinde sondaj çalışmalarına başladık.

 

 Çalışmamızın sonucunu Allah’ın izniyle en kısa sürede olumlu bir şekilde alarak buradan çıkacak olan suyu içme suyuna takviye yapacağız. İnşallah yapacağımız çalışmalarla halkımızı susuz bırakmayacağımız gibi halkımızın susuz kalmaması için de var gücümüzle çaba göstereceğiz.

 

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte inşallah Cevizli Mahallesi cevizkent sitesi ve Sapantaşı civarında içme suyu problemini tamamen ortadan kaldıracağız. Daha sonra belirlenen ve sıkıntı yaşanan bazı yerlerde de sondaj çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

www.adilcevazmedia.com

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: ADİLCEVAZ,SAPANTAŞI, MEVKİ, VE, CEVİZKENT, SİTESİ'NİN, SU, SORUNU, BİTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı