Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 17:10
 
Adilcevaz'da Öğretmenler Günü Kutlandı
Adilcevaz'da Öğretmenler Günü Kutlandı
ADİLCEVAZ Haberi
Adilcevaz'da Öğretmenler Günü Kutlandı

Adilcevaz'da Öğretmenler Günü düzenlenen etkinlikle kutlandı.


24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Belediye Meydanı'nda Bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş ve beraberindeki öğretmen, daire amirleri ve okul müdürleri ile beraber Adilcevaz sosyal hizmetler konferans salonunda düzenlenen programa katıldı.

Sosyal hizmetler konferans salonunda düzenlenen programa ilçe kaymakamı Tunahan Çil, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, jandarma Komutanı Savaş Dalgıç, Emniyet Müdürü Ercan Ergül, Cumhuriyet savcısı Muhammed Çağatay Gürbüz, yüksekokul Müdürü Murat Çelik ve daire amirleri katıldı

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü yavuz Beşkardeş yaptı. Beşkardeş konuşmasında, "Öğretmenlik ülkesine, ülküsüne ve yeni nesillere adanmış bir hayatı ifade etmektedir. Bu mesleğin sahipleri değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük fedakârlıkların temsilcileridir. Çocuk ve gençlerimizin her alanda geliştiren gelişen teknolojiye ayak uydurmak için çocuklarımızı yarına hazırlayan öğretmenlik mesleklerin en yücesidir. Bir toplumun gelişmişlik düzeyi eğitimcisine verdiği değerle eş değerdir. Çünkü kültür sanat, spor, bilim, teknolojik ve sosyo ekonomik alanda gelişmek kaliteli insan gücüne bağlıdır" dedi.

Program daha sonra ilçeye geçen sene atanan öğretmenlerin yemin etmesi ve öğretmenler tarafından hazırlanan müzik korosu tarafından türkü ve şarkılar eşliğinde devam etti. Daha sonra çeşitli branşlarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.


 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Adilcevaz'da, Öğretmenler, Günü, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı