Haber Detayı
26 Aralık 2019 - Perşembe 08:19
 
Adilcevaz'da Göçmenleri Taşıyan Tekne Alabora Oldu 7 Ölü
Adilcevaz'da Göçmenleri Taşıyan Tekne Alabora Oldu 7 Ölü
GÜNDEM Haberi
Adilcevaz'da Göçmenleri Taşıyan Tekne Alabora Oldu 7 Ölü

 

 
 
Bitlis'in Adilcevaz İlçesinde kaçak göçmenleri taşıyan teknenin  alabora olması sonucunda ilk belirlemelere göre olay yerinde 7 kişi öldü
Bitlis Valiliği Tarafından Yapılan Açıklama

26 Aralık 2019 Perşembe sabah saat 02.30-03.00 sularında Adilcevaz İlçemize bağlı Erikbağı ve Karşıyaka Köyleri arasında kalan Van Gölü kıyısındaki bir alanda Pakistan, Bangladeş ve Afganistan uyruklu kaçak göçmenleri taşıyan teknenin kıyıya yaklaşırken alabora olması neticesinde; ilk belirlemelere göre olay yerinde 5 kişi ölü olarak bulunurken, kaldırıldıkları Adilcevaz Hastanemizde ise 2 kişinin de vefat etmesi ile beraber toplamda 7 şahıs hayatını kaybetmiştir. Kurtulan 64 kişi, barınma ve bakım ihtiyaçları giderilmek, ayrıca resmi işlemleri yürütülmek üzere Adilcevaz İlçe merkezine ve Ahlat ve Tatvan’daki hastanelerimize nakledilmişlerdir. Bölgede, Jandarma ve Afad ekipleri ile birlikte Emniyet dalgıç ekiplerince arama tarama ve kurtarma faaliyetleri yürütülmektedir. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: İlk belirlemelere göre olay yerinde 5 kişi ölü olarak bulunurken kaldırıldıkları Adilcevaz hastanemizde ise 2 kişinin de vefat etmesi ile beraber toplam da 7 şahıs hayatını kaybetmiştir.

Kurtulan 64 kişi, barınma ve bakım ihtiyaçları giderilmek, ayrıca resmi işlemleri yürütülmek üzere Adilcevaz ilçe merkezine ve Ahlat ve Tatvan'daki hastanelerimize nakledilmişlerdir. Bölgede, jandarma ve AFAD ekipleri ile birlikte emniyet dalgıç ekiplerince arama tarama ve kurtarma faaliyetleri yürütülmektedir. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Adilcevaz'da, Göçmenleri, Taşıyan, Tekne, Alabora, Oldu, 7, Ölü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı