Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 14:01
 
Adilcevaz’da Bir Kadın Bin Renk Resim Sergisi Açıldı
Adilcevaz’da Bir Kadın Bin Renk Resim Sergisi Açıldı
SANAT Haberi
Adilcevaz’da Bir Kadın Bin Renk Resim Sergisi Açıldı

Adilcevaz (ADEM) aile destek merkezinde 8 Mart dünya kadınlar günü münasebetiyle şiddet gören kadınlar anısına resim sergisi açıldı.

 

Resim sanatçısı Nesibe Sıla Gökçeoğlu tarafından Adilcevaz aile destek merkezinde kendi yaptığı el emeği göz nuru resimler sergilendi. Resim sanatçısı Nesibe Sıla Gökçeoğlu’nun hemen hemen bütün ürünlerin Adilcevaz’dan esinlenerek yaptığı resimler oldukça ilgi gördü.  Açılışa Katılan Adilcevaz Kaymakamı Tunahan Çil beraberindeki kurum müdürleri ile beraber sergi açılışını yaparak sergiyi gezdiler ve daha sonra ADEM kurslarını gezdi. Kaymakam Çil kursiyerlerle yakından ilgilendi yaptığı ürünler hakkında bilgi aldı.

 

Adilcevaz(ADEM) aile destek merkezinde 8 Mart dünya kadınlar günü münasebetiyle şiddet gören kadınlar anısına,” Bir Kadın Bin Renk” Adlı Resim sergisine Adilcevaz kaymakamı Tunahan Çil, Jandarma Komutanı Savaş Dalgıç, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Ergül, ilçe milli eğitim müdürü Yavuz Beşkardeş,  yüksek okul müdürü murat Çelik, sosyal yardımlaşma vakfı müdürü Şakir Sözer kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Resim sanatçısı Nesibe Sıla Gökçeoğlu;  sitemize yaptığı açıklamada kendini tanıtarak söze başladı;  “Merhaba, ben Nesibe Sıla Gökçeoğlu. Yaklaşık 10 yıldır resim  sanatıyla iç içeyim. Sanatın, insanın ve toplumun sağlığı için çok önemli olduğuna inanarak bu alanda çalışmalar yapıyorum. Sergimin adı " bir kadın bin renk." Yani dünyanın rengi, deseni ve sesi kadındır. Kadın toplumun dışına itilip, kapalı kapılar ardında kalmak zorunda bırakıldıkça, dünya siyah beyaz, sonu acıklı biten bir film karesi tadında kalacaktır. Her gün tv de, gazetelerde, sosyal medyada karşımıza çıkan şiddet mağduru kadınlarımızın haberlerini görüyor, okuyoruz. Hepsi ayrı ayrı yüreklerimize dokunuyor. Her okuduğum haberden sonra, kendime gelmem uzun zaman alıyor ve her defasında bir şeyler yapmalıyım, bir şeyler yapmalıyız, onlara ses nefes olabilmeliyiz diyorum. Bir kadının bedensel ve ruhsal sağlığı toplumun gelişim ışığıdır. Bu etkinlikle elimden geldiğince bunu vurgulamaya çalıştım. Tüm erkeklerden isteğimiz Büyük kurucumuz,  Mustafa kemal Atatürk'ün sözünü dikkate alalım lütfen, "Ey kahraman Türk kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklerde yükselmeye layıksın." Sevgiyle, hoşgörüyle  ve sanatla kalın dedi.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Adilcevaz’da, Bir, Kadın, Bin, Renk, Resim, Sergisi, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı