Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 10:54
 
ADİLCEVAZ'DA 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANDI
ADİLCEVAZ'DA 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANDI
GÜNDEM Haberi
ADİLCEVAZ'DA 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANDI

Bitlis’in Adilcevaz  ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı

 

Adilcevaz Belediyesi Yanında Bulunan15 temmuz Parkı’nda düzenlenen programa, Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy Ak Parti İlçe Başkanı Hamdi Tutçu, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. 

 

Adilcevaz Kaymakam Arif Karaman, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'un önemine dikkati çekerek, tarihin en önemli günlerinden bir tanesinin yaşandığını söyledi. 15 Temmuz'un dünya toplumlarına, devletlerine demokrasi dersi veren bir destan olduğuna dikkati çeken Arif Karaman, "Devletimizin tüm kurumları ve güvenlik güçleri olarak ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kasteden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine verdiğimiz mücadelede asla ve asla taviz vermeyeceğiz. Canları pahasına istiklaline, istikbaline sahip çıkan milletimizi tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri etrafında birleşerek verdiği mücadele, kahramanlık destanı asla unutulmayacak ve daima yaşatılacaktır. 15 Temmuz hain darbe girişiminin bertaraf edilmesiyle Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir. Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlüdür" dedi. 

 

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy’da konuşmasında “15 Temmuz'un bir diriliş günü olduğunu vurguladı, "Bu aziz millet oldukça Türkiye Cumhuriyeti de mazlumların sesi olarak dünyada İslam'ın bayraktarlığını yapacak ve kıyamete kadar var olacaktır. Konuşmaların ardından ilçede seyir tepesinde yer alan 15 Temmuz Demokrasi ve Şahitler Tepesi'nin açılışı gerçekleştirildi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin bertaraf edilmesiyle Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir. Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlüdür" dedi. 

 

Konuşmaların ardından 15 Temmuz ile ilgili videolar izlendi ve daha sonra dünya lideri Müslümanların umudu Recep Tayip Erdoğan’ın konuşması dinlendi.

www.adilcevazmedia.com Cengiz Velioğlu

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: ADİLCEVAZ'DA, 15, TEMMUZ, MİLLİ, BİRLİK, GÜNÜ, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı