Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 10:17
 
Adilcevaz Belediyesinden Elazığ’a Yardım
Adilcevaz Belediyesinden Elazığ’a Yardım
ADİLCEVAZ Haberi
Adilcevaz Belediyesinden Elazığ’a Yardım

 

Bitlisin Adilcevaz Belediyesi, Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle bölgedeki depremzedeler için 1 tır acil ihtiyaç malzemesi gönderdi

 

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından harekete geçen Adilcevaz Belediyesi, bölgeye yardım malzemesi gönderdi. İçerisinde battaniye, yatak, çocuk bezi, elektrikli soba, su ısıtıcısı, giyim, gıda, patates, odun ve kömürden oluşan 1 tır dolusu yardımı Elazığ’a ulaştırıldı.

 

Yaşanan depremin hemen ardından harekete geçtiklerini dile getiren Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy; ilk olarak acil ihtiyaç malzemelerinden 1 tır malzemeyi sevk ettiklerini dile getirerek, “Yaşanan bu soğuk havalarda vatandaşlara bir nebze yardımcı olabilmek adına Elazığ’a gönderdiğimiz malzemeler, Elazığ’daki yetkililere teslim edilecek.

 

Bizim yardım çağrımıza duyarsız kalmayarak seferber olan Adilcevaz halkına, Adilcevaz Kızılay şubesine, nakliyesini ücretsiz yapan berat Arsan ve ve mesut Gülere çok teşekkür ederim dedi.

 

Gürsoy, Ben bu depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum Allah bir daha göstermesin” dedi.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Adilcevaz, Belediyesinden, Elazığ’a, Yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı