Haber Detayı
02 Ağustos 2018 - Perşembe 21:57
 
ABD'NİN YAPTIRIM KARARINA HUDER BİTLİS ŞUBESİNDEN SERT TEPKİ
ABD'NİN YAPTIRIM KARARINA HUDER BİTLİS ŞUBESİNDEN SERT TEPKİ
GÜNDEM Haberi
ABD'NİN YAPTIRIM KARARINA HUDER BİTLİS ŞUBESİNDEN SERT TEPKİ

HUKUKİ ARAŞTIRMALAR BİTLİS DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASIDIR

 

 

İzmir'de yürütülmekte olan ve kamuoyunda ’’Papaz Brunson‘’ davası olarak bilinen yargılamada ABD vatandaşı olan tutuklu sanık  hakkında ev hapsi kararı verilmiştir.

Karar üzerine ABD yetkilileri tarafından Yargımızın bağımsızlığı ve Türkiye Cumhuriyetinin egemenliği hiçe sayılarak sanığın derhal tahliyesi yönünde baskı ve tehdit içeren açıklamalar peş peşe yapılmıştır.

Son olarak Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya yaptırım uygulanacağı ABD yetkilileri tarafından duyurulmuştur.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti; özgür, egemen, bağımsız, tarihin kaleme alınmaya başladığından bu yana var olan Milletimizin iradesinin somutlaştığı onurlu bir devlettir.

Devletimiz, emperyalizme karşı dünya üzerinde verilen kurtuluş mücadelesinin öncü savaşlarından biri ile emperyalizmi yenerek kurulmuş ve tüm mazlum milletlere örnek teşkil etmiştir.

ABD yetkililerin tavrının uluslararası hukukta,   insanlığın binlerce yıllık savaş ve barış mücadelesi ile oluşmuş  diplomatik geleneğinde, hiçbir yeri yoktur. Bu tavrı şiddetle reddediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve bağımsız Yargısına hiçbir egemen güç, emir ve talimat veremez, tehdit de edemez.

 

 

 

Uluslararası hukuka Açıkça aykırı olarak; tam bir mafya yöntemi ile alınan bu karar insanlığın kazanımlarına aykırı, hukuku yok sayan asla kabul edilemez bir haksız eylemdir.Türkiye Cumhuriyeti devleti böyle mafya usulü eylemlere asla prim vermemiştir ve vermeyecektir. Hukuki Araştırmalar Derneği olarak kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Huder Bitlis Başkanı 

Av. Kadir Köstekçi

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: ABD'NİN, YAPTIRIM, KARARINA, HUDER, BİTLİS, ŞUBESİNDEN, SERT, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı