Haber Detayı
24 Temmuz 2018 - Salı 10:27
 
380 KİLOMETRE VAN GÖLÜ ÇEVRESİNİ BİSİKLETLE DOLAŞMAYA DAVET
380 KİLOMETRE BİSİKLET TURUNA DAVET
TURİZM Haberi
380 KİLOMETRE VAN GÖLÜ ÇEVRESİNİ BİSİKLETLE DOLAŞMAYA DAVET

Van Gölü Aktivistleri tarafında Organize Edilen Farkındalık Oluşturmak ve Van gölünün turizme kazandırılması, Temiz ve mavi kalması amacıyla  Van Gölü etrafında  bisiklet Turu düzenlenecek.  4 – 8 Ağustos Tarihleri arasında olacak Start yeri Adilcevaz Aydınlar Beldesi olacaktır irtibat  (tel) 05558381795.  8 Ağustos Bitlis’in düşman işgalinden kurtuluşu’nun yıl dönümü Etkinliklerine ’de katılacaklar
 

Van gölü Aktivistleri Adilcevaz temsilcisi Orhan Emen yaptığı açıklamada: ”bisiklet tutkunları için Van Gölü etrafının çok güzel bir parkur olduğunu söyledi. Emen, "Amacımız, hem Van Gölü’ne karşı farkındalık oluşturmak hem de Van Gölü kıyılarının bisiklet kullanımına ne kadar uygun olduğunu göstermektir ve Buradan tüm bisiklet tutkunlarını Adilcevaz'a davet ediyorum" dedi. 

 

Adilcevaz, Erciş, Muradiye, Van, Edremit, Gevaş, Tatvan, Ahlat ve finiş Adilcevaz  5 gün boyunca yaklaşık 380 kilometre pedal çevirecek olan sporculara ve vatandaşlara. Van gölünün çok büyük bir değer olduğunu ve sahip çıkılmasını istedi”

 

www.adilcevazmedia.com  Cengiz Velioğlu

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: 380, KİLOMETRE, VAN, GÖLÜ, ÇEVRESİNİ, BİSİKLETLE, DOLAŞMAYA, DAVET,
Yorumlar
Haber Yazılımı