Haber Detayı
13 Temmuz 2018 - Cuma 16:00
 
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ NASIL PÜSKÜRTÜLDÜ
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ NASIL PÜSKÜRTÜLDÜ
- Haberi
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ NASIL PÜSKÜRTÜLDÜ

15 Temmuz darbe kalkışması nasıl püskürtüldü

Devletin içine sızan bir gurup Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 Cuma’yı Cumartesiye bağlayan gece Boğaziçi Köprüsü üzerinde başlattığı darbe girişimi Türkiye'nin dört bir yanından halkın meydanlara çıkması ile son buldu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile sokağa dökülen halk, 15 Temmuz 2016 gecesi destan yazarken darbeci askerlerin karşısına cesurca çıkan 246 vatandaşımız şehit edildi.

 

FETÖ'nün gerçekleştirdiği hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'meydanlara çıkın' çağrısı ile halkın meydana akın etmesi sonucunda püskürtüldü.

 

15 Temmuz darbe girişimine karşı başlayan vatansever mücadele meydanlarda demokrasi nöbetiyle devam etti.

 

Darbe girişimi dünya basınında geniş yankı bulurken dünyanın çeşitli ülkelerinden darbeye karşı destek mesajları geldi.Dünya darbe girişimi karşısında Türk milletinin ayrım gözetmeden bir ve beraber oluşunu, tanklara, helikopterlere, F-16'lara karşı kahramanca duruşunu hayretle izledi.

 

Halkın korkusuzca tankların üzerine yürümesi, kamyonla meydanlara insan taşıyan Şerife Bacı, tek başına askerlere meydan okuyan Safiye Abla direnişin önemli sembollerinden oldu.

 

Şehit Astsubay Ömer Halis Demir'in cuntanın kaderini değiştiren kahramanlığı zihnimize ve tarihimize yazıldı.

 

www.adilcevazmedia.com Cengiz Velioğlu

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: 15, TEMMUZ, DARBE, GİRİŞİMİ, NASIL, PÜSKÜRTÜLDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı