Haber Detayı
25 Ağustos 2018 - Cumartesi 09:53
 
1071 MALAZGİRT ZAFERİ'NİN 947. KUTLAMALARI AHLAT'TA DEVAM EDİYOR
1071 MALAZGİRT ZAFERİ'NİN 947.ETKİNLİKLERİ AHLAT'TA DEVAM EDİYOR
GÜNDEM Haberi
1071 MALAZGİRT ZAFERİ'NİN 947. KUTLAMALARI AHLAT'TA DEVAM EDİYOR

1071 Malazgirt Zaferi Kutlamaları 2. Gününde,

 

Bu yıl 1071 Malazgirt Zaferi Kutlamaları kapsamında Bitlis’in Ahlat ilçesinde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Okçuluk Vakfı’nın düzenlediği etkinlikler 2. Gününde birbirinde değerli katılımcılarla coşkulu bir şekilde devam ediyor

 

 

1071 Malazgirt Zaferi Kutlamalarının 2’nci gündeki etkinliklere Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Haydar Ali Yıldız, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, İstanbul Milletvekili ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlis Milletvekilleri Cemal Taşar ve Vahit Kiler, Ak Parti Bitlis İl Başkanı Nesrullah Tanglay ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde Kök börü, atlı okçuluk, cirit, güreş müsabakaları, Adilcevaz’ın dünyaca ünlü Birol bastonculuğun açtığı standa büyük ilgi gösterildi. Geleneksel oyunlar ile Kırgızların gelin-damat, beşik toyu ilgiyle izlendi. Etkinlik alanında kurulan çadırlarda sergilenen geleneksel el sanatları ürünlerini inceleyen vatandaşlar, unutulmaya yüz tutan oyunlara da eşlik ederek çocukluk yıllarına döndü. Etkinliklerin 2’nci günü akşam saatlerindeki Fener Alayı kortej yürüyüşüyle son buldu.

 

www.adilcevazmedia.com Cengiz Velioğlu

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: 1071, MALAZGİRT, ZAFERİ'NİN, 947., KUTLAMALARI, AHLAT'TA, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı